Çinli akıllı telefon devi, katlanabilir serisini iptal ediyor!

0

Yeni bir rapora göre Oppo, dikey olarak katlanabilen akıllı telefon serisini iptal etmeye hazırlanıyor. Oppo Find N5 Flip olarak adlandırılacak cihazın çıkmayacağı ifade edildi.

Oppo Find N5 Flip iptal edildi

Oppo’nun geçen yılki Find N3 Flip’in bir üst versiyonu olması beklenen Find N5 Flip’in fişini çektiği belirtildi. İptalin nedeni belli değil, ancak muhtemelen önceki Oppo telefonların hayal kırıklığı yaratan satışlarından kaynaklanıyor.

Katlanabilir pazar henüz büyüme ve gelişmenin erken aşamalarında. Bu da Oppo’nun iptalini daha da merak uyandırıcı hale getiriyor. Ancak Oppo, üretimlerini yeni nesil katlanabilir modeller yerine standart yatay katlanabilir ürünlere kaydırıyor gibi görünüyor.

Sony’den iki modele birden Android 14 müjdesi!

Samsung Galaxy Z Fold serisi gibi katlanarak tablet boyutuna gelen Oppo Find N5 hala geliştirme aşamasında. Find N5’in dünya çapında piyasaya sürüleceği ve hatta Oppo’nun küresel olarak satılan ilk katlanabilir cihazı olacağı da söyleniyor.

Bildirildiğine göre Find N5; OnePlus 10 Ultra ile birlikte piyasaya sürülecek. İki marka arasındaki farklı isimlere sahip cihaz ilişkisi de devam edecek.

Find N5 Flip’in iptali ile Oppo, Samsung’un hakimiyetinde olan katlanabilir telefon pazarının dışında kalacağı anlamına geliyor. Xiaomi ve vivo gibi rakipler de dikey olarak katlanabilir modellerini şimdilik Çin ile sınırlı tutuyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Oppo ne yapmalı? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz