Akıllı telefon devi, Avrupa’dan ‘geçici süreyle’ çekildi!

0

Oppo’nun bir süredir Avrupa’dan çekilebileceği söyleniyordu. Oppo ve OnePlus’ın üst şirketi olan BBK Electronics ise böyle bir planlarının olmadığını ifade etti. Ancak yerel kaynaklardan gelen bilgilere göre Oppo, Fransa’dan resmi olarak çekildi. Ayrıca Avrupa’daki stratejisini yeniden gözden geçiriyor.

Oppo, Fransa pazarından şimdilik ayrılıyor

Oppo, Fransa’dan resmi olarak ayrıldığını açıkladı. Ülkeden çıkma nedeni olarak yeni bir distribütör bulamamasını gösterirken, analistler daha fazla sebebin olduğuna inanıyor. Bu aşamada üçüncü taraf distribütörler ile dağıtım yapılması bekleniyor.

Şirket kısa süre önce Fransa’da Nokia’ya karşı bir patent anlaşmazlığı kazanmış ve Avrupa’daki yasaklanma riskini ortadan kaldırmıştı. Davanın kazanılmasına rağmen, distribütör sorunları nedeniyle Fransa’dan çıkma açıklamalarını ise şüpheli hale getiriyor.

Android 14, iOS’ta olmayan yapay zeka özellikleri alıyor!

Opoo’nun Fransa’dan çekilmesi, Almanya’daki web sitesini kapatmasının hemen ardından geldi. Bu da Avrupa pazarından stratejik bir ayrılışın mesajını veriyor olabilir.

Şu anda her iki ülkede de satışların devam ettiğini belirtelim. Satışların ne zaman durdurulacağıyla ilgili açıklama gelmedi, ancak Fransa ve Almanya’daki stokları bitirmek istiyor gibi görünüyor.

Oppo ve OnePlus, Avrupa’da uzun yıllardır Çin hükümetiyle bağlantılı olduğu iddiasıyla soruşturma altında. Fransa ve Almanya gibi önemli Avrupa pazarlarından çekilmesi ise bölgedeki riskleri azaltmaya yönelik görünüyor.

Öte yandan Oppo, Avrupa’ya olan bağlılığını sürdürdüğünü ve diğer ülkelerdeki faaliyetlerine devam edeceğini belirtti. Şirketin, koşullar uygun olduğunda ise Fransa’ya yeniden girmek için yeni bir ortak arayışında olduğu bildiriliyor.

Peki sizler Oppo Fransa ayrılışı hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz