Google’dan Uzamsal Ses özelliğini getiren güncelleme!

0

Ses teknolojilerinin gelişmesi ile hayatımıza giren en dikkat çeken özelliklerden birisi de Uzamsal Ses. İzlediğiniz film, dizi veya videonun içindeymiş gibi hissetmemizi sağlayan bu özellik, mevcut olarak bazı kulaklıklarda mevcut. Son olaraksa Google’ın geçtiğimiz yıl tanıttığı Pixel Buds Pro, kısa süre önce yayınlanan güncelleme ile Uzamsal Ses özelliğine kavuştu.

Pixel Buds Pro için Mart ayı güncellemesi yayınlandı! Uzamsal Ses özelliği geldi

Günümüzde birçok akıllı telefonda ve kulaklıkta yer alan Uzamsal Ses teknolojisi, videodan gelen sesin sağ ve solun yanı sıra, aynı zamanda arka ve önden de geliyormuş gibi duyulmasına olanak sağlayan bir özelliktir. Örneğin izlediğiniz filmde karakterin arkasındaki sesi, sizin de arkanızdan geliyormuş gibi duyarsınız. Tabii bu, ancak kulaklık veya telefonda belirli konumlara yerleştirilmiş birden fazla hoparlör ile mümkün.

Pixel Buds Pro için Uzamsal Ses özelliği kullanıma sunuldu!

Google, bugün resmi internet sitesinden yayınladığı blog gönderisi ile Uzamsal Ses teknolojisinin, test amacıyla bazı Pixel Buds Pro kullanıcıları için yayınlandığını açıkladı. Yer alan bilgilere göre bu özellik, önümüzdeki hafta herkesin kullanımına sunulacak.

Xiaomi Buds 4 Pro tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

Pixel Buds Pro’da Uzamsal Ses özelliği nasıl aktif edilir?

Google, Uzamsal Ses özelliğini getiren Pixel Buds Pro güncellemesini aşamalı olarak kullanıma sunuyor. Bu nedenle yeni sürümün halen ulaşmamış olabileceğini belirtmekte fayda var. Güncelleme geldiyse kurulum işlemlerini tamamlayın ve şu adımları takip edin;

  • Pixel Buds Pro uygulamasını açın.
  • Mekansal Ses bölümüne giriş yapın.
  • Mekansal Ses kısmından Uzamsal Ses (Spatial Audio) özelliğini aktif hale getirin.

Uzamsal Ses özelliği, surround 5.1 ses sunan tüm uygulamalarda kullanılabilir. Bu uygulamalar arasında Netflix (özel paket), Disney Plus, YouTube ve HBO Max de bulunuyor.

Öte yandan Uzamsal Ses özelliğinin şimdilik yalnızca Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro model cihazları desteklediğini de belirtelim. Maalesef ki Pixel Buds A serisindeki kulaklıkları ve akıllı telefonları desteklemiyor. Tabii ilerleyen zamanlarda bu değişebilir.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz