POCO X3 Pro için MIUI 14 güncellemesi yayınlandı!

0

POCO ailesi merakla beklenen MIUI 14 güncellemesini almaya devam ediyor. POCO X3 Pro için Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesi nihayet dağıtıma çıktı. Son güncellemeyle birlikte kullanıcılar, genel deneyimi artıracak bir dizi yeni özellik ve pil ömründe artış bekleyebilir. İşte yeni güncellemenin detayları.

POCO X3 Pro: Android 13 tabanlı MIUI 14 nasıl kurulur?

X3 Pro kullanıcıları için Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesi paylaşılmaya başlandı. İlk olarak Endonezya’daki kullanıcılara sunulan yeni güncelleme paketi, yakın zamanda Türkiye’deki cihazlara da açılacak. Yeni MIUI 13’ün sürüm numarasının ise V14.0.3.0.TJUIDXM olduğu bildirildi.

MIUI 14 güncellemesiyle sunulan en dikkat çekici değişikliklerden biri, daha modern görünümlü tasarımı oldu. Arayüzü çok daha şık hale getiren simgeler ve widget’lar da bu tasarım değişikliğinin bir parçası.

Yeni tasarıma ek olarak MIUI 14, akıllı telefonun daha optimize ve hızlı çalışmasını sağlayan Android 13 desteği getiriyor. Bu, kullanıcıların daha iyi pil ömrü ve uygulama kullanımında akıcılık dahil olmak üzere gelişmiş performans bekleyebilecekleri anlamına geliyor.

Okuyun – Samsung kullanıcıları için son dakika güncelleme uyarısı

X3 Pro için MIUI 14 güncellemesi, Android 13 ile sunuluyor. Yani kullanıcılara Android’in son özelliklerini ve iyileştirmelerini sunan yeni bir işletim sistemiyle birlikte geliyor. V14.0.3.0.TJUIDXM şeklinde bir derleme sürümüne sahip olan güncellemenin boyutu ise 3.6 GB civarında.

Şu anda POCO Pilot’a kayıtlı olan kullanıcıların güncellemeye erişimi olduğu bildirildi. Herhangi bir sorun olmaması durumunda ise tüm kullanıcılar güncellemeye erişebilecek. Türkiye için de yakın zamanda erişime açılacağını düşünüyoruz.

YouTube video

MIUI 14 bizlere neler sunuyor?

ShiftDelete.Net’in haberine göre, Xiaomi’nin yaptığı etkinlik ile birlikte yeni arayüzün önemli detaylarına artık hakimiz. Öncelikle artık kullanmadığınız ama yine de sistem izin vermediği için kaldırılamayan temel uygulamaların bir çoğunu silebileceksiniz.

Ayrıca Xiaomi, çok oyunculu oyunlar başta olmak üzere uygulamaların çalışmasını hafifleten foton motoru (foton engine) teknolojisi sayesinde, üçüncü parti uygulamaların güç tüketimlerinin yüzde 22 oranında azaltılacağına dikkat çekiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz