Samsung kullanıcıları dikkat: Bu güncellemeyi hemen yükleyin!

0

Samsung, Android’de keşfedilen kritik bir güvenlik açığıyla ilgili olarak kullanıcılarına acil uyarı yayınladı. Şirket, Galaxy kullanıcıları için Android güvenlik güncellemesini dağıtmaya başladı. Uzaktan kötü amaçlı yazılım yükleyebilen güvenlik açığı, kullanıcı adları ve parolalar dahil olmak üzere hassas verilere erişebiliyor. İşte Samsung Galaxy Mart güvenlik güncellemesi.

Samsung Galaxy güvenlik güncellemesi nasıl yüklenir?

Güvenlik ihlali riskini azaltmak için Samsung, tüm kullanıcılarını yeni Mart güvenlik paketini indirmeye çağırıyor. Ancak güncelleme yalnızca kritik açığı gidermekle kalmayacak. Google ve Samsung tarafından tanımlanmış 50 hatayı da giderecek. Bunlardan 39’u Google’a, geri kalan 11’i ise Samsung modellerine özel hatalardı.

Samsung yaptığı açıklamada, güncellemelerin aylık Güvenlik Bakım Sürümü (SMR) sürecinin bir parçası olduğunu açıkladı. SMR paketi, Google’ın paylaştığı Android Güvenlik Bülteni – Mart 2023’ü ve Samsung’un kendi güvenlik düzeltmelerini içeriyor. Bazı Galaxy modellerinin otomatik olarak güncellendiğini, bazılarının ise kullanıcılara bildirim göndermeye başladığını belirtelim.

Okuyun – En çok güncelleme alan akıllı telefon markası hangisi?

Güncellemenin yaklaşık 350 MB boyutunda olması bekleniyor. Güncellemeyi ilk olarak hangi Galaxy cihazlarının alacağı henüz belli değil, ancak Galaxy S23 ve Galaxy S22 ailesinin ilk sıralarda yer alması bekleniyor. Daha fazla bilgi için Samsung güncelleme rehberimize göz atabilirsiniz.

  • Adım 1: Ayarlar’a gidin > Yazılım güncelleme’ye tıklayın.
  • Adım 2: İndir ve yükle’yi seçin.
  • Adım 3: Yeni yazılım mevcutsa; Şimdi Kur, Kurulumu Planla veya Daha Sonra arasında seçim yapabilirsiniz.
YouTube video

Bu, Samsung’un güvenlik açığı hakkında ilk kez acil bir uyarı yayınlaması değil. 2021’de şirket, Galaxy S21 serisinin bilgisayar korsanları tarafından kullanıcı verilerine erişmek için yararlanılabilecek bir güvenlik açığına sahip olduğunu söylemişti. Ancak şirketin açığı kapatmak için hızla güncelleme yayınladığını hatırlatmak gerekiyor.

Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz