Bir devir kapanıyor: Google ve Porsche arasında dev anlaşma!

0

Otomotiv endüstrisi daha akıllı hale gelmeye başladıkça, cihazlar arası entegrasyon da kaçınılmaz oldu. Otomobil üreticileri hızla Google hizmetlerini benimsiyorken, bu turun son üyesi Porsche oldu. Porsche, gelecek araç nesillerinde bilgi-eğlence sistemlerinide Google otomotiv platformunu kullanacağını açıkladı.

Porsche modelleri Volkswagen yerine Google yazılımını kullanacak

Yazılım konusunda sınıfta kalan Volkswagen Group, kendi alt otomobil markalarını bile cezbetmeyi başaramıyor. Porsche’den gelen son açıklama, VW uygulama mağazası yerine Google hizmetlerinin tercih edileceğini gösterdi.

porsche google hizmetleri

Alman spor otomobil markası, Google ile kurulan ortaklığın yeni nesil modellerinde yer alacağını söyledi. Buna göre yeni Porsche araçlarında navigasyon, Asistan aracılığıyla sesli yardım ve Play Store’dan uygulama indirme gibi destekler sunulacak.

İlginizi Çekebilir – Google’ın yeni güncellemesi, Android Auto kullanıcılarını deliye döndürdü!

Bu hamleyle Porsche, kendi uygulama marketini açmak için çalışan ana şirketi Volkswagen Group’tan ayrılmış olacak. Porsche, Google otomotiv platformunun ve uygulama ekosisteminden yararlanmanın, müşterilerine daha fazla seçenek sunacağına inanıyor.

Üretici, bilgi-eğlence ekranlarında Porsche Communication Management (PCM) arayüzünü korumaya devam edecek. Ancak araç altyapısında VW Group yerine Android tabanlı Google yazılımı bulunacak.

google pixel 8 android auto hata 2

Bu sayede Porsche sürücüleri, navigasyon için Maps gibi uygulamaları kullanabilecek, Gmail aracılığıyla e-postalarını otomobile entegre edebilecek. Porsche müşterileri ayrıca Apple CarPlay ve Android Auto işlevlerine de erişebilecek.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz