Realme’den iPhone’a göndermeli özellik!

0

Realme, 12 serisi akıllı telefonlarını global pazar için piyasaya sürdü. Ancak şirket, Realme 12 5G modelini henüz pazara getirmeden önce ilginç bir özelliği ortaya çıkardı. Realme 12, iPhone 15 Pro serisine benzer şekilde özelleştirilebilir “Dinamik Düğme” içerecek.

Realme 12 5G’de Dinamik Düğme olacak

Özelliğin detayları henüz belirsiz olsa da, yayınlanan görseller Dinamik Düğmenin muhtemelen güç tuşu olacağını gösteriyor. Ancak güç düğmesinin tek bir basışla çeşitli hızlı eylemleri gerçekleştirmek için ayarlanabileceği düşünülüyor.

Realme; düğmenin kamera uygulamasını başlatma, el fenerini açma/kapama, zil sesini susturma, uçak modunu etkinleştirme ve rahatsız etme özelliğini tetikleme gibi işlevleri kontrol edebileceğini gösterdi. Bu, kullanıcıların sık kullanılan araçları düğmeye atamasına olanak tanıyacak.

Bir teknoloji devi daha yapay zekalı telefon üretiyor!

Dinamik Düğme konsepti, iPhone 15 Pro ve Pro Max’te bulunan özelleştirilebilir Eylem Düğmesi ile benzerlik gösteriyor. Realme, bu tür programlanabilir düğmeyi 12 serisine getirerek, uygun fiyatlı pazara premium özellikler sunmayı amaçlıyor.

Realme 12; 6.67 inç boyutunda OLED ekrana sahip. 1080 x 2400 piksel çözünürlüğe sahip ekran, 120 Hz yenileme hızı destekliyor. Ayrıca 2000 nit parlaklık sunuyor. Öte yandan cihaz, MediaTek Dimensity 7050 5G işlemcisinden güç alıyor.

Realme önümüzdeki günlerde daha fazla teknik özellik sunacak ve Dinamik Düğmenin nasıl özelleştirilebileceğini gösterecek. Yeni seri, klasik güç tuşuna yenilikçi bir yaklaşım getiriyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz