Xiaomi’den popüler Redmi modeline MIUI 14 sürprizi!

0

Xiaomi, orta segment kullanıcılarını sevindirmeye devam ediyor. Çinli şirketin Redmi Note 10 5G için MIUI 14 güncellemesini yayınlamaya başladığı bildirildi. Android 13 tabanlı güncelleme, Note 10’a minimalist ve modern bir görünüm kazandıracak. Orta seviye cihaz ayrıca yeni animasyonlar ve geçişler ile daha akıcı bir deneyim sunacak.

Redmi Note 10 5G için MIUI 14 nasıl yüklenir?

Redmi Note 10 5G için MIUI 14 güncellemesi nihayet dağıtıma çıktı. Böylece, yaklaşık iki yıl önce duyurulan model için ikinci Android ve üçüncü MIUI güncellemesi yayınlanmış oldu. V14.0.2.0.TKSCNXM yapı numarasına sahip yeni paket, bir dizi optimizasyon ve performans artışı sağlayacak.

Android 13 tabanlı MIUI 14 için iyileştirmelerden bazıları arasında daha başarılı pil yönetimi, gelişmiş sistem kararlılığı ve sorunsuz bir kullanım yer alıyor. Görsel değişimlere ek olarak MIUI 14 güncellemesi, süper simgeler ve hayvan widget’ları gibi yeni özellikler de sunuyor. Süper simgeler sayesinde kullanıcılar, uygulama simgelerini bir dizi yaratıcı tasarımla özelleştirebiliyor. Hayvan widget’ları ise sevimli hayvan karakterlerini ana ekrana getiriyor.

Okuyun – Xiaomi Mi 10 serisi için MIUI 14 yayınlandı!

Note 10 5G için MIUI 14 güncellemesi halihazırda Çin’de dağıtıma çıkmış durumda. Bu, yakın zamanda Türkiye’deki kullanıcılara sunulacağı anlamına geliyor. Son güncellemeyi kontrol etmek için Ayarlar > Telefon Hakkında yolunu izleyin. Yeni güncelleme telefonunuza dağıtılysa bu ekrandan indirebilir ve kurabilirsiniz.

MIUI 14 özellikleri

Yeni sürümle birlikte artık kullanmadığınız ama yine de sistem izin vermediği için kaldırılamayan temel uygulamaların bir çoğunu silebileceksiniz. Ayrıca Xiaomi, çok oyunculu oyunlar başta olmak üzere uygulamaların çalışmasını hafifleten foton motoru (foton engine) teknolojisi sayesinde, üçüncü parti uygulamaların güç tüketimlerinin yüzde 22 oranında azaltılacağına dikkat çekiyor.

YouTube video

Şirketin bir diğer iddiası ise sistem performansının ciddi oranda geliştiği yönünde. Öyle ki Android 13 ve MIUI 14 ikilisiyle birlikte sistem akıcılığı yüzde 88 oranında arttırıldı. Buna rağmen güç tüketiminde ise yüzde 16’lık bir iyileştirme mevcut. Her ne kadar sistem performansı yükseltilmiş olsa da Xiaomi’nin verileri MIUI 14’ün bir önceki sürümden yüzde 23 oranla daha az alan kapladığını gösteriyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz