Türkiye’de çok satılan Redmi modeli için HyperOS sürprizi!

0

Xiaomi, geçtiğimiz yıl kullanıcıların beğenisine sunduğu HyperOS arayüzünün dağıtımına devam ediyor. Çinli marka bu kapsamda amiral gemisi modelleri yeni sürüme geçirirken, son dönemde daha çok giriş ve orta segmente odaklanmaya başladı. Son olarak ülkemizde de önemli satış rakamlarına ulaşan bir Redmi modeli için HyperOS güncellemesi yayınlandı. Redmi Pad SE için HyperOS yayında!

Redmi Pad SE için HyperOS güncellemesi yayınlandı

Redmi Pad SE için HyperOS güncellemesi kısa bir süre önce kullanıma sunuldu. Yeni sürüm; 4,1 GB boyutlarında ve en yeni Google güvenlik yamasını beraberinde getiriyor. Öte yandan ilk olarak Mi Pilot kullanıcıları için yayınlandığını ve herhangi bir sorun çıkmaması durumunda ise genel kullanıma sunulacağını belirtelim.

Redmi Pad SE için HyperOS güncellemesi yayınlandı

Xiaomi HyperOS; yeni saat stilleri, yazı tipleri, duvar kağıtları ve widget’larla ile kilit ekranında daha fazla özelleştirme sunacağı görülüyor. Kontrol merkezi ise bir önceki sürüm MIUI 14’e kıyasla daha temiz ve daha modern bir tasarıma sahip olacak. Uygulama simgeleri ise benzer, ancak genel tutarlılık artmış gibi duruyor.

Yeni sürümle birlikte dikkat çeken bir diğer detay ise Xiaomi HyperOS’un telefonlarda kaplayacağı alan oldu. Çinli şirketin iddiasına göre yapı 8.75 GB boyutlarında ve rakiplerine göre depolama konusunda ciddi bir avantaj sağlıyor.

HyperOS, seleflerine kıyasla daha az güç tüketecek ve daha az belleklerde daha rahat çalışabilecek. Bu da özellikle Xiaomi‘nin eski ve donanımsal açıdan yeterli olmayan ürünleri için bir açık kapı bıraktığı anlamına geliyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz