Samsung Galaxy A55’in şarj hızları belli oldu!

0

Orta segmentteki çalışmalarını sürdüren Samsung cephesinde yaklaşan Galaxy A55 için geri sayım başladı. Akıllı telefonla ilgili son ortaya çıkan ayrıntılar bazı teknik detaylarda selefine benzerlik göstereceğini gözler önüne seriyor. Peki Galaxy A55 modelinin şarj hızları nasıl olacak?

Galaxy A55, 25W şarj hızlarını destekleyecek

Samsung Galaxy A55, SM-A5560 model numarasıyla 3C veri tabanındaki yerini aldı. Böylelikle telefonun 25W şarj hızlarını destekleyeceği belli oldu. Bu noktada selefi Galaxy A54 ile karşılaştırdığımızda cihazın şarj hızlarının aynı kaldığını görüyoruz. Öte yandan akıllı telefonun kutusundan şarj adaptörünün çıkmayacağını ve sadece USB Type-C kablosuna ev sahipliği yapacağını söyleyebiliriz.

Galaxy A55, 25W şarj hızlarını destekleyecek

Geçmiş raporlar Galaxy A55 modelinin Samsung’un kendi üretimi Exynos 1480 işlemcisinden güç alacağını gösteriyor. Yonga setinin 2,05 GHz hızlarında çalışan dört adet verimlilik çekirdeği ve 2,75 GHz hızında dört adet performans çekirdeğinden oluşan sekiz çekirdekli bir mimariye sahip olması bekleniyor. Ayrıca AMD’nin RDNA 2 grafik mimarisini temel alan Samsung’un Xclipse 530 GPU’su ile de donatılacak.

Bilmeyenler için Xclipse, Samsung’un AMD’nin grafik mimarisini temel alan GPU’lara yönelik bir markası konumunda. Güney Koreli marka şu anda üst düzey GPU’lar için AMD’nin RDNA3 mimarisini temel alan Xclipse 9xx serisi kullanılıyor. 

Galaxy A55’in ne zaman tanıtılacağı belli değil. Ancak selefinin mart ayında piyasaya sürüldüğünü dikkate alırsak, yaklaşan modelin de benzer bir takvimi takip etmesi kuvvetle muhtemel.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz