Samsung’dan Galaxy AI bekleyen kullanıcılara bir iyi bir kötü haber!

0

Samsung, 2023’ten itibaren belirli Galaxy amiral gemisi cihazlarının, Galaxy AI alacağını açıkladı. Geçtiğimiz haftalarda Galaxy S24 serisiyle birlikte tanıtılan yapay zeka destekli Galaxy AI, akıllı telefonlarda yeni bir çağ açmayı hedefliyor.

Samsung S22 serisine Galaxy AI vermeyebilir

Samsung Müşteri Deneyimi Başkanı Patrick Chomet verdiği bir röportajda hangi cihazların Galaxy AI alacağını açıkladı. Buna göre Galaxy S23, S23 FE, Z Fold 5, Z Flip 5 ve Tab S9 için One UI 6.1 güncellemesi verileceği belirtildi. 2024’ün ilk yarısında çıkacak güncellemede, Galaxy AI desteği de olacak.

Yeni nesil amiral gemileri not alma, canlı çeviri, fotoğrafta nesne seçimi gibi çeşitli yapay zeka destekli özelliklerden yararlanabilecek. Samsung’un açıklamasına göre bu özellikler; üretkenliği ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için tasarlandı.

İlginizi Çekebilir – Chrome’da yapay zeka dönemi başladı! Google’dan üst üste yenilikler

Samsung Galaxy AI alacak ilk modeller:

  • Galaxy S23
  • Galaxy S23 FE
  • Z Fold 5
  • Z Flip 5
  • Tab S9

Güncelleme alacak cihazlar listesinde, Galaxy S22 serisinin olmaması dikkat çekiyor. Bu konuyla ilgili olarak Chomet, ilk dağıtımı “sınırlandırdıklarını” söyledi. S22 serisi sahiplerinin Galaxy AI’ya erişip erişemeyecekleri konusunda bilgi vermedi.

Bu durum pek çok kişinin One UI 6.1 güncellemesini almasına rağmen, S22’nin neden Galaxy AI’ın dışında bırakıldığını sorgulamasına neden oldu. S22 ile aynı yonga setini kullanan S23 FE’nin listeye dahil edilmesi, Samsung’un kararıyla ilgili belirsizliği daha da artırdı.

Galaxy AI ilk olarak Galaxy S24 serisinde olacak. Daha önce Samsung Mobil Deneyim Başkanı Roh Tae-moon, Galaxy AI’nin 2024’te hem ürün lansmanları hem de mevcut telefonlara yönelik yazılım güncellemeleri yoluyla dağıtılacağını ifade etti.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz