Akıllı saatin yerini alacak Samsung Galaxy Ring MWC 2024’te tanıtıldı!

1

Samsung bugün Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2024’te Galaxy Ring adlı ilk akıllı yüzüğünü tanıttı. Koreli teknoloji devi, akıllı yüzük planlarını ilk olarak geçtiğimiz ay düzenlediği Galaxy S24 serisinin lansmanında duyurmuştu. Peki Galaxy Ring neler vadediyor?

Samsung Galaxy Ring neler vadediyor?

Samsung, MWC’de Galaxy Ring’in tasarımı ve sağlık odaklı özellikleri hakkında yeni ayrıntılar paylaştı. Yüzük; platin gümüş, seramik siyah ve altın malzemelerden yapılmış bir tasarıma sahip. Farklı parmak boyutlarına uyması için 5 ila 13 numara arasında 9 farklı seçenekle geliyor.

Samsung, Galaxy Ring’in 7/24 rahat bir kullanım sağladığını ve uyku takibi için akıllı saatlerin yerini alacağını söylüyor. Uyku sırasında kalp atış hızı, hareket ve solunum gibi temel sağlık ölçümlerini takip edebiliyor.

İlginizi Çekebilir – Google ve McLaren güçlerini birleştiriyor!

Yüzük ayrıca kadın kullanıcılar için adet ve doğurganlık döngülerini izliyor. Tüm sağlık verileri, akıllı telefondaki Samsung Health uygulamasıyla senkronize edilecek. Böylece uygulama üzerinden takip yapılabilecek.

Yüzüğün donanım özellikleri henüz belirsiz olsa da, Galaxy Ring’in Temmuz sonu veya Ağustos başında piyasaya sürüleceği söyleniyor. Samsung’un yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6 ile birlikte sunacağı iddia edildi. Akıllı yüzüğün fiyatlandırması da şu anda belirsiz.

Galaxy Ring, Samsung’un entegre bir dijital sağlık platformu oluşturma hedefinin bir parçası olarak geliştirildi. Samsung gibi büyük bir oyuncunun, akıllı yüzük pazarında nasıl karşılandığını görmek ilginç olacak.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz