Samsung’dan akıllı yüzük: Galaxy Ring hakkında tüm bilinenler!

0

Samsung, giyilebilir teknolojinin sınırlarını zorlayarak yeni cihazlar üzerinde çalışıyor. Güney Kore’de alınan son patent başvuruları, nispeten basit özelliklere sahip bir Galaxy Ring geliştirdiğini gösteriyor. Akıllı yüzük olarak tasarlanacak bu aksesuar, başta sağlık takibi olmak üzere çeşitli görevleri yerine getirebilecek. İşte Samsung Galaxy Ring çıkış tarihi, özellikleri ve diğer detaylar.

Samsung Galaxy Ring çıkış tarihi ve özellikleri

Patent başvurularına göre Samsung Galaxy Ring, birtakım sağlık takibi özellikleri içerecek. Galaxy Watch serisinde yer alan EKG (elektrokardiyogram) ve PPG (fotopletismografi) sensörleri yüzüğe dahil edilecek. Böylece kalp atış hızı ve vücut sıcaklığı kontrol edilebilecek.

Şu anda akıllı yüzük pazarında Oura Ring 3 isimli bir model lider konumda. EKG ve PPG sensörlerine sahip olan bu yüzük, akıllı saate göre çok daha küçük formda olmasına rağmen, benzer sağlık özellikleri sunabiliyor.

Samsung, Apple’dan hızlı davrandı: Galaxy SmartTag 2 geliyor!

Samsung, akıllı yüzüğü ile sporcuları da es geçmeyecek gibi görünüyor. Akıllı saatlere benzer fitness özellikleri sunarak, akıllı yüzüklerin kondisyon takibi yapabilmesinin önünü açacak. Uyku takibi yapabilmesi de söylentiler arasında.

Samsung’un ayrıca akıllı ev entegrasyonu üzerinde çalıştığı iddia edildi. Bu destek sayesinde Galaxy Ring ile Samsung TV’lere bağlanmak ve diğer cihazları kontrol etmek mümkün olacak.

Şimdiye kadar sadece birkaç patent başvurusu yapıldığı için Galaxy Ring’in ne zaman çıkış yapacağını tahmin etmek zor. Ancak Samsung’un yeni bir pazara giriş yaptığını ve bundan dolayı temkinli yaklaşacağını söylemek mümkün. İlk iddialar 2023’te herhangi bir akıllı yüzük tanıtılmayacağını gösteriyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz