Kullanıcılar şikayetçi: Samsung, Android 14’ü eline yüzüne bulaştırdı!

0

Android 14 Beta dağıtımında oldukça geciken Samsung, Galaxy S23 ailesi için planlanan beta güncellemesini vermekte zorlanıyor. Şirketten gelen açıklamaya göre, Galaxy S23 serisi için Android 14 beta güncellemesinin dağıtımı ertelendi.

Samsung Galaxy S23 serisi hala Android 14 almadı

Android 14 Beta programı başta Google Pixel modelleri olmak üzere birçok Android modelinde erişime açıldı. Ancak Samsung, Mayıs ayından bu yana yürütülen çalışmalara karşı sessiz kalmayı tercih etti. Galaxy S23 cihazları ise normal şartlarda bugün Android 14’e geçiş yapacaktı. Fakat şirket, güncellemede büyük sorunlar olduğunu belirtti.

İlk olarak Almanya için planlanan Galaxy S23 modelleri için Android 14 güncellemesi ertelendi. Samsung, düzeltilmesi gereken hataların olduğunu belirterek Android sürümünü yükseltmekten vazgeçti. Bu, 57 bin TL gibi pahalı fiyatlara sahip Galaxy S23 Ultra’nın hala Android 13 kullanacağı anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir – Samsung kamera kalitesini sessizce düşürdü!

Samsung, Galaxy S23 serisinin ardından Ağustos ayının ikinci haftasında Galaxy A34 ve Galaxy A54 modelleri için Android 14 beta sürümünü piyasaya sürmeyi planlıyordu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Samsung topluluk temsilcisi, “Beta hatalar nedeniyle şimdilik geri çekiliyor” ifadesini kullandı.

Samsung cephesinde beklenmedik bir erteleme yaşanırken, Nothing Phone 1 ise Android 14 Beta 3 aldı. Bu, birçok Samsung sahibinin şirketten şikayetçi olmasına yol açtı. Galaxy S23 ailesi için revize edilmiş Android 14 beta zaman çizelgesi henüz belirsiz.

samsung android 14

Samsung’un One UI 6 arayüzüne sahip kararlı Android 14 güncellemesinin Galaxy S23 serisine Ekim ayında geleceği söyleniyordu. Ancak bu gecikme, kararlı Android 14 versiyonlarını da etkileyebilir.

Android 14’ün gelişmiş çoklu görev, özelleştirilebilir kilit ekranı ve gelişmiş gizlilik kontrolleriyle sunulduğunu da belirtelim.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz