Samsung, Galaxy S23 için can sıkan sorunu düzeltiyor!

0

Samsung’un en yeni amiral gemisi Galaxy S23 serisi, son zamanlarda kamera optimizasyonu konusunda birçok eleştiri aldı. Güvenilir bir kaynaktan gelen bilgiye göre Samsung, S23 ailesindeki kamera hatalarını gidermek için büyük bir güncelleme paylaşmaya hazırlanıyor.

Samsung, S23 ailesinin kameralarını elden geçirecek

Galaxy S23 ailesinin kamera sorunlarıyla ilgili olarak en büyük şikayet; görüntü çözünürlüğünü azaltan, ancak dinamik aralığı geliştirerek görüntü kalitesini artıran piksel gruplaması oldu. Bu özelliğe rağmen, cihazların hala bulanık fotoğraflar çektiği ifade edildi. Ayrıca deklanşörde gecikme ve Gece Modu’nun yeterince başarılı olmaması öne çıkıyor.

Galaxy S23 ve S23+; arka tarafında 50 Megapiksel birincil kamera, 12 Megapiksel ultra geniş kamera, 3x optik yakınlaştırmalı 10 Megapiksel telefoto kameraya yer veriyor. Önde ise 12 Megapiksel bir selfie kamerası bulunuyor. Galaxy S23 Ultra 200 Megapiksel birincil kamera, 12 Megapiksel ultra geniş kamera, 10 Megapiksel telefoto lens, 10 Megapiksel periskop lens (3x optik ve 10x optik yakınlaştırma) sahip. Cihazda 12 Megapiksel selfie kamerası olduğunu da belirtelim.

Okuyun – En çok güncelleme alan akıllı telefon markası hangisi?

Reddit’teki birçok kullanıcı, telefonun kamerasıyla hayal kırıklığı yaşadığını dile getirdi. Bazı kullanıcı, Samsung’un kullanıcı şikayetlerini dinlemediğini ve deklanşör gecikmesi sorununu uzun süredir çözmediğini iddia etti. Ancak Samsung’un kamera optimizasyon güncellemesiyle bu sorunlara yönelik bir çözüm üzerinde çalıştığı bildirildi.

Samsung dahil olmak üzere birçok üretici, yeni bir telefon serisini piyasaya sürdükten kısa süre sonra sık sık güncelleme yayınladığını belirtmekte fayda var. Bu nedenle Samsung’un S23 serisinin kamera yazılımını optimize etme çabaları şaşırtıcı değil.

YouTube video

Yine de kullanıcılar, yaklaşan güncellemenin kamera sorunlarını giderip gidermeyeceğini ve S23 serisinin kamera performansını iyileştirip iyileştirmeyeceğini bekliyor. Yeni güncellemenin yayınlanacağı tarih de belirsizliğini koruyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz