Samsung Galaxy S24 serisi nasıl olacak? İlk bilgiler geldi

1

Samsung şu sıralar Galaxy Unpacked 2023 etkinliğiyle ilgileniyor. Ancak ortaya çıkan yeni sızıntılar, Galaxy S24 ailesinin de geliştirilme aşamasında olduğunu gösterdi. Şirket içerisinde “Muse” olarak anılan yeni amiral gemisi modeller, üç modelden oluşacak. İşte Galaxy S24, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra hakkında ilk bilgiler.

Samsung Galaxy S24 serisi üç modelle geliyor

Samsung, Galaxy S23 ailesi için kod adlarını belirlemiş gibi görünüyor. Yeni raporlar Galaxy S24 serisinin “Muse” olarak adlandırılacağını ve her modelin ise “Muse1”, “Muse2” ve “Muse3” şeklinde belirtildiğini ortaya koydu.

Bir süredir Samsung Galaxy S24 serisinde Plus modelin olmayacağı söyleniyordu. Ancak şirket içerisinde üç “Muse” modelinin olması ise devam eden sızıntıların yanlış olduğunu gösterdi. Yeni cihazların Galaxy S24, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra olarak adlandırılacağını söylemek mümkün.

Samsung Galaxy Z Flip 5 fiyatı ortaya çıktı!

Yeni modellerin, Ekim ayında Qualcomm Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde tanıtılması planlanan Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden gücünü alması bekleniyor. Detaylar henüz belirsiz olsa da, serinin en güçlü cihazı Galaxy S24 Ultra olacak.

Yeni işlemci performansıyla şaşırtacak gibi görünüyor. Gelen bilgilere göre önemli bir performans yükseltmesi kazanacak olan işlemci, 3.7GHz hıza sahip Cortex-X4 çekirdeğe ev sahipliği yapacak.

5x optik yakınlaştırma özelliğine sahip telefoto kameraya yer verecek S24 Ultra, akıllı telefon fotoğrafçılık deneyimini artırmak istiyor. Yine de lansmanın önümüzdeki yıl yapılacağını düşünürsek daha birçok bilginin sızdırılacağını söylemek mümkün.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz