Samsung’dan Galaxy Watch 6 için önemli yükseltme!

0

Samsung, Galaxy Watch 6 için yeni bir Exynos işlemci üzerinde çalışıyor. Lansman öncesinde Bluetooth SIG sertifikası alan Samsung, yeni Galaxy Watch serisinde Exynos W930 yonga setini kullanacak. Peki bu işlemci, akıllı saatlerin performansını nasıl etkileyecek?

Galaxy Watch 6 serisi Exynos W930’dan gücünü alacak

Samsung Galaxy Watch 6, hem Galaxy Watch 4 hem de Galaxy Watch 5’e güç veren Exynos W920’yi kullanmayacak. Ortaya çıkan yeni raporlara göre Koreli üretici, Galaxy Watch 6 için Exynos W930 üzerinde çalışıyor.

Daha önceki iddialar, şirketin W980 modelini geliştirdiğini göstermişti, ancak son dosyalama W930 işlemcisini onaylıyor. İlginç bir şekilde hem Exynos W930 hem de W920’nin çip numarası aynı. Bu, her iki modelin de 5nm mimarisi üzerine inşa edilebileceği anlamına geliyor.

Galaxy Watch 6 ile Apple’ın koltuğuna oturmak istiyor!

Samsung’un yeni işlemcide hız aşırtma uygulamış ve saat hızını yükseltmiş olabileceği düşünülüyor. Bu, iki işlemci arasında büyük farklar yaşanmayacağını da gösteriyor.

Galaxy Watch 6 serisi, farklı tercihlere ve tarzlara hitap eden iki modelden oluşacak. FCC listesine göre saatler 40mm ve 44mm şeklinde iki boyutta sunulacak. Küçük ekranlı model SM-R930 model numarasını; daha büyük versiyon ise SM-R940 olarak gelecek.

YouTube video

Ayrıca FCC sertifikası, Galaxy Watch 6’nın Bluetooth, Wi-Fi 802.11 b/g/n/a, NFC ve GNSS dahil olmak üzere klasik bağlantı seçeneklerine yer vereceğini gösterdi. Galaxy Watch 6, Temmuz ayında yapılması planlanan Galaxy Unpacked etkinliğinde görücüye çıkacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz