Apple Watch’ın tahtına rakip: Galaxy Watch 6 için yeni işlemci!

2

Samsung’un, dönen çerçeve de dahil olmak üzere dikkat çeken yenilikler ile Galaxy Watch 6 serisini piyasaya sürmeye hazırlandığı bildiriliyor. Son rapora göre yeni akıllı saatler, çok daha hızlı Exynos işlemcilerini kullanacak. Galaxy Watch 6 serisinde Exynos W980 yongası olacağı iddia edildi.

Galaxy Watch 6 serisi Exynos W980 ile geliyor

Galaxy Watch 4 ve Watch 5 modellerinde Exynos W920 yonga seti kullanılmıştı. Ancak yeni seri için çok daha gelişmiş bir işlemci geliştirileceği belirtildi. W920’ye kıyasla yüzde 10 daha hızlı olması beklenen Exynos W980, Watch 6 ve Watch 6 Classic modellerine güç sağlayabilir.

Yeni işlemci 5nm mimarisi üzerine kurulacak. Bu da Galaxy Watch 6’nın pil ömrü konusunda daha başarılı olacağı anlamına geliyor. Bunlara ek olarak Galaxy Watch 6 serisinin daha iyi ekran-kasa oranına sahip 1,47 inçlik panelle geleceği belirtildi. Pro modelinin ayrıca fiziksel olarak dönen bir çerçeveye sahip olacağı söyleniyor.

Samsung, Galaxy Watch6 Pro ile efsane özellik geri geliyor!

Daha önceki bir sızıntı, Galaxy Watch 6’nın kavisli cam tasarımla gelebileceğini öne sürmüştü. Temel modellerin sanal çerçeve özelliğini devam ettireceğini düşünürsek, kavisli ekran daha kullanışlı olabilir. Fiziksel çerçevenin geri dönmesi ve pil kapasitesinde artışa gidilmesi, Watch 6 Pro modelini pazarda daha rekabetçi hale getirecek.

Galaxy Watch 6 serisinin, 2023’ün ikinci yarısında düzenlenecek Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Yeni akıllı saatlerin, Apple Watch ve diğer markaların Wear OS destekli akıllı saatleriyle zorlu bir rekabet yaşayacağını düşünüyoruz.

YouTube video

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


2 YORUMLAR

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz