Samsung açıkladı: Galaxy Watch’un can sıkan sorunu düzeltiliyor

0

Bileğinde dövme olan kullanıcılar, Samsung Galaxy Watch kullanırken bazı sorunlar yaşadığını bildirdi. Dövme mürekkebi, akıllı saatin biyometrik verileri algılamak için optik sensörleri kullanmasını engelliyor. Ancak Samsung, dövmeli kişiler için bu sorunu çözeceğini bildirdi.

Samsung Galaxy Watch dövmeli bileklerde neden çalışmıyor?

Samsung forumunda paylaşılan şikayetler sonrasında şirketten açıklama geldi. Samsung, Galaxy Watch’larda görülen dövme sorununu çözmek için çalıştığını ortaya koydu. Galaxy Wear uygulamasından sorumlu bir moderatör, sensörlerin bilekteki dövmeyi de tanımlayacak bir özellik geliştirdiklerini dile getirdi.

Samsung Wear uygulamasına yönelik güncelleme için çıkış tarihi açıklanmadı. Ancak One UI 5 Watch ile kullanıcılara sunulacağı tahmin ediyor. Şu anda beta testinde olan bu arayüz, Temmuz ayı sonlarında yapılacak Galaxy Unpacked 2023 etkinliğinde tanıtılabilir. Lansmanda Galaxy Watch 6 serisinin de olması bekleniyor.

Samsung, Galaxy Watch ile kalp hastalığı tespit edecek!

Dövmeden dolayı sensörlerin bileği görmemesi, aslında birçok akıllı saat modelinde görüldü. Biyometrik izleme için optik sensörler kullanan akıllı saatler, dövmenin mürekkebinden dolayı deriyle temas edemiyor.

Sağlık ve fitness verilerinin doğru bir şekilde takip edilebilmesi için ise sensörlerin tam olarak bilek bölgesine oturması gerekiyor. Ancak bu sorun birçok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğrattı.

Öte yandan Samsung, Galaxy Watch ile düzensiz kalp atışlarını takip edecek ve kullanıcıya bildirim gönderecek. Kalp aritminin artması durumunda ise doktora görünmesini isteyecek. Yeni kalp ritim özelliğinin 22 yaş ve üstü kişiler tarafından kullanılmasını tavsiye ediyor. Arka planda kalp atış hızını analiz edecek ve AFib belirtileri görüldüğünde kullanıcının doktora görünmesi istenecek.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz