Samsung Internet uygulamasına yapay zeka desteği geliyor!

0

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapay zeka çalışmaları da oldukça hızlandı. Bu doğrultuda son yıllarda birbirinden yetenekli yapay zeka araçları çıkmaya başladı. Bunlar arasında geçtiğimiz aylarda kullanıma açılarak internet dünyasında adından söz ettiren ChatGPT de yer aldı.

Hayatımızın hemen her yerinde yer edinen ve pek çok sektörde aktif olarak kullanılan yapay zeka araçları, akıllı telefon üreticilerinin de dikkati çekti. Bu alanın öncülerinden Samsung’un internet tarayıcısına yapay zeka entegre edeceği ortaya çıktı.

Samsung Internet uygulamasına ChatGPT desteği geliyor!

Yapay zeka araçları şu anda halihazırda pek çok uygulamada kullanılıyor. Bu uygulamalar arasında Microsoft Bing, Reddit, LinkedIn ve Opera One de bulunuyor. Samsung’un yayımladığı internet tarayıcısı da bunlar arasına katılıyor.

Samsung Internet uygulamasına ChatGPT desteği geliyor!
Samsung Internet v22.0.0.54 sürümünde keşfedilen kod

Samsung Internet için kısa süre önce yayımlanan v22.0.0.54 sürümünde ChatGPT ile ilgili bazı kodlar olduğu keşfedildi. Bu kodlara baktığımızda ChatGPT’yi aktif hale getirme, arama yapma ve ChatGPT ayarları gibi seçenekler olduğunu görüyoruz. Bu ipucu, Samsung’un uygulamaya yapay zeka aracını entegre edeceği anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir – WhatsApp ve Instagram’a ChatGPT benzeri yapay zeka geliyor!

Samsung Internet tarayıcısının ChatGPT entegrasyonu hakkında henüz ayrıntılı bilgi mevcut olmasa da, yapay zeka aracının, arama sonuçlarını bir araya getirerek kullanıcılara kolaylık sunması bekleniyor. Bunun dışında daha farklı özellikler de olacağı düşünülüyor.

Samsung’un bu yılın başlarında uygulamaya yapay zeka entegre etmek için halihazırda kullandığı arama motoru olan Google’dan Microsoft Bing’e geçeceği iddiaları ortada dolaşmaya başladı. Bu iddia, Google cephesinde endişelere neden oldu. Tabii daha sonrasında Samsung bundan vazgeçti ve Google Arama kullanmaya devam etti.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Samsung Internet uygulamasına ChatGPT entegre edilmesini ister misiniz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz