Samsung, WearOS’un en büyük eksiğini gideriyor!

0

Samsung, WearOS destekli Galaxy akıllı saatlerindeki önemli bir eksiği gidermek için harekete geçti. 2015’ten bu yana uygulamalar, oyunlar ve mesajlar için birçok yenilik alan WearOS, varsayılan bir internet tarayıcısına sahip değildi. Ancak Samsung Internet uygulaması, Play Store üzerinden Galaxy Watch’lara kurulabilecek.

Galaxy WearOS saatlere Samsung Internet geliyor

WearOS platformu 2015’teki lansmanından bu yana oldukça kullanışlı özellikler ile güncellendi. Sporculardan oyunculara kadar geniş bir kullanıcı yelpazesine yayıldı. Ancak yakın zamana kadar platformda bir web tarayıcısı bulunmuyordu. Bu da kullanıcıları üçüncü taraf uygulamalara veya arama motorlarına yönelmesine yol açıyordu.

Samsung Internet, Wear OS platformu için destek kazandı. Uygulama, Galaxy akıllı saat kullanıcıların internette gezinme sorununu ortadan kaldıracak. Play Store’dan kolayca indirilebilir olan Samsung Internet, dokunmatik klavye ve sesli aramayı destekleyecek. İnternetteki basit aramaları bu uygulama ile gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp yıllardır beklenen çoklu telefon desteğini alıyor!

Samsung Internet’in en kullanışlı özelliklerinden biri Galaxy telefonlardaki yer imlerini transfer etmek olacak. Kullanıcılar, ana ekranın aşağı kayan menüsünden Telefon Yer İşaretleri > Yer işaretlerini içe aktar yolunu izleyerek WearOS arama deneyimini artırabilir.

Uygulama ayrıca web sayfasını yer imi olarak kaydetme ve varsayılan tarayıcı haline getirme gibi kullanışlı özelliklere de sahip. Oyuncular ayrıca Samsung Internet üzerinden WearOS oyunlarına erişebilecek.

YouTube video

Samsung, hangi WearOS sürümlerinin uyumlu olduğunu söylemedi. Fakat Wear OS 3 ve üstü için kullanılabilir olacağı düşünülüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz