WhatsApp yıllardır beklenen çoklu telefon desteğini alıyor!

0

WhatsApp, tek hesabı birden fazla akıllı telefonda kullanma desteğini Android için test etmeye başladı. Popüler mesajlaşma uygulaması, Android’deki tüm beta test kullanıcılarına “Companion mode” (arkadaş modu) adı verilen yeni bir özellik sundu. Bu, WhatsApp hesaplarına çoklu telefon yeteneği kazandıracak.

WhatsApp için çoklu telefon özelliği nasıl kullanılır?

WhatsApp kullanıcıları hesaplarını birden fazla akıllı telefon, tablet ve bilgisayarda yönetebiliyor. Ancak çoklu telefon desteği sunulmuyor. Yeni özellik sayesinde bir hesaba aynı anda dört telefondan girmek mümkün olacak.

Daha önce yalnızca Android’deki belirli beta kullanıcısına sunulan arkadaş modu, çoklu cihaz desteğinin devamı olacak. Kullanıcıların mevcut WhatsApp hesaplarını başka bir telefona bağlamasına olanak tanıyacak.

WhatsApp tasarımı baştan aşağı değişiyor! İşte yeni arayüz

Yeni mod ile kullanıcılar, ana telefonlarında aktif bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan, ikincil bir cihazda sohbetlerine erişebilecek. Ek olarak WhatsApp hesabı yeni bir telefonda açıldığında, tüm sohbet geçmişi senkronize edilecek.

Son özellik Android beta programına açılmış olsa da, durum paylaşma gibi bazı özellikler hala kullanılabilir değil. Bu desteğin iPhone için ne zaman sunulacağı ise belirsiz.

YouTube video

WhatsApp, arkadaş moduna ek olarak, uygulama içinde kişileri yönetmeyi kolaylaştıran yeni bir özelliği de sundu. Android kullanıcıları artık uygulamadan çıkmadan kişi ekleyebilir ve düzenleyebilir.

WhatsApp’ın bir süredir Topluluklar gibi mesajlaşma deneyimini geliştirecek özellikler üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bu özellik sayesinde platform, farklı grupları tek bir kategoride birleştiriyor ve sohbet etme deneyimini artırıyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz