Samsung’dan Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’e özel Android geliyor!

0

Samsung, bir sonraki katlanabilir akıllı telefon modellerini Ağutos ayında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 olarak adlandırılacak modeller için arayüz çalışmasına başlamış durumda. Samsung’un sunucularında bulunan dosyalara göre şirket, One UI 5.1.1 güncellemesini bu cihazlarda test etmeye başladı.

Samsung One UI 5.1.1 test aşamasında görüldü

Çin’den gelen yeni haberlere göre One UI 5.1.1 güncellemesi Android 13 tabanlı olacak şekilde geliştiriliyor. Katlanabilir cihazlara çeşitli iyileştirmeler ve yenilikler getirmesi muhtemel görünüyor. Galaxy ekosistemine yeni özellikler sağlayacağı da söylentiler arasında.

One UI 5.1.1 güncellemesi ile Samsung, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye odaklanmaya devam edecek. Samsung’un başlıca arayüzünü ve uygulamalarını katlanabilir cihazlara uygun hale getirmesi bekleniyor. Ayrıca Flex Mode’u geliştireceği söyleniyor.

Google Pixel Fold çıkış tarihi ve fiyatı sızdı! Hediyeli geliyor

Samsung her yeni One UI sürümünde farklı özellikler ve performans artışı sağlıyor. Son sürüm olan One UI 5, 2022’de kullanıma sunuldu. Çok daha gelişmiş bir uygulama kitaplığı, daha fazla gizlilik kontrolleri ve iyileştirilmiş özelleştirme seçenekleri getirdi.

Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5’te kullanılacak One UI 5.1.1 sürümü ise katlanabilir ekran kullanımını kolaylaştıracak. Ayrıca One UI 5.1.1 güncellemesi ile performans optimizasyonu getirilmesi muhtemel görünüyor.

YouTube video

Samsung, Galaxy Fold 5 modelinde Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye yer verecek. Samsung için özel üretilen versiyon ile karşımıza çıkacak yeni modelde, 3.36GHz saat hızında çalışan performans çekirdeği kullanılacak. Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5, 2023’ün üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz