Samsung, One UI Watch 5’in testlerine başladı! İşte güncellemeyi alacak modeller

0

Akıllı telefon bir yana akıllı saat pazarında da öne çıkan Samsung, kısa süre önce Galaxy Watch modelleri için yeni One UI 5 Watch yazılımının testlerine başladı. Marka, sürümü test kullanıcılarına dağıtmaya başladı. Peki One UI 5 Watch Beta hangi özellikleri getiriyor ve hangi Watch saatler için kullanıma sunuldu? İşte ayrıntılar…

One UI Watch 5 özellikleri neler?

One UI Watch 5, daha çok uyku, fitness ve güvenlik tarafına odaklanıyor. Bu güncellemeyle birlikte akıllı saat, bisiklet sürerken kayıt yapabilme özelliğine sahip olacak. Kullanıcılar, bu kayıtlara istedikleri zaman erişebilecek ve inceleyebilecekler.

One UI Watch 5 özellikleri

Bununla beraber Galaxy Watch, bisiklet sürdüğünüz sırada yere düştüğünüzde bunu anlayacak ve yardıma gelen sağlık personeline tıbbi bilgileriniz için kolayca erişim sunacak. Öte yandan One UI Watch 5 ile saat kadranlarını daha ayrıntılı bir şekilde özelleştirebilirsiniz.

Ayrıca, aynı anda 20 adede kadar geri sayım başlatabilmek de artık mümkün. Bunun yanı sıra, saatin dosya ve verilerini düzenli aralıklarla telefonunuza yedekleyebilirsiniz. Yeni sürüm, ana düğmeye basılı tutarak sesle yazma özelliğini de getiriyor.

Yeni sürüm; daha fazla arama kontrolü ve koşu antrenmanı boyunca kalp atış hızı rehberliği sağlıyor. Bununla beraber saati dokunmadan kontrol etme özelliği de getiriyor. One UI Watch 5, Amerika ve Kore’de, beta programına kayıtlı kullanıcılar için dağıtılmaya başlandı. Yeni sürüm, şu anda yalnızca Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 5 modellerini destekliyor.

Bu yeni sürüm, kullanıcı deneyimini yükseltmek için daha fazla işlevsellik sunmayı hedefliyor. Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? One UI Watch 5’den beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz