Samsung televizyonlarda Google devri kapanıyor!

0

Samsung, 1 Mart 2024 tarihinden itibaren tüm akıllı TV modellerinden Google Asistan desteğini kaldıracağını duyurdu. Şirket, Google Asistan’ı 2023 TV serisinden sessizce kaldırdı ve sıra 2022, 2021 ve 2020 modellere geldi.

Samsung televizyonlarda Google Asistan olmayacak

Teknoloji devi, Google Asistan’ın artık hiçbir Samsung TV’de bulunmayacağını doğruladı. İlk olarak 2020 yılında Asistan desteği alan Samsung modelleri, dört yılın ardından bu özelliği geri çekiyor.

Şirketin destek sayfasında, kaldırmanın nedeni de açıklandı. Google’ın politikasındaki bir değişikliği gerekçe gösteren Samsung, politika değişikliği hakkında ayrıntı vermedi. Bazı kullanıcılar Google’ın Samsung’dan lisans ücreti istediğini düşünüyor.

İlginizi Çekebilir – Nokia’nın yerini alacak HMD’den 11 telefon birden geliyor!

Öte yandan Google, bir süre önce 17 özelliği devre dışı bırakarak Asistan’ın kullanımını kolaylaştırdı. Bu değişikliğin Samsung ile ilgisinin olup olmadığı ise belirsizliğini koruyor.

Google Asistan desteğinin kaldırılmasıyla birlikte Samsung televizyonlarda farklı asistanlara geçiş yapabilirsiniz. İsteyen kullanıcılar cihaza önceden yüklenmiş Bixby’yi veya Amazon Alexa asistanına başvurabilir.

LG, Sony, TCL veya Hisense gibi diğer markaların Google Asistan’a sahip olduğunun altını çizmek gerekiyor. Bu yeni değişiklik, Samsung TV sahiplerini sesli kontrol seçeneğinden yoksun bırakıyor.

Koreli şirket bir süre önce akıllı telefonları için Galaxy AI isimli yapay zeka programını devreye aldı. İlk aşamada amiral gemilerine özel olacak bu modelin ilerleyen süreçte akıllı TV’lere de gelebileceği düşünülüyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz