WhatsApp rakibi Signal, “nihayet” dedirten yeni özelliğe kavuştu!

0

Son yıllarda yaşanan gelişmeler nedeniyle WhatsApp için bir alternatif mesajlaşma uygulaması arayanların durağı olan Signal, milyonlarca yeni kullanıcı kazandı. Bu başarıyı sürdürmek isteyen şirket, gizlilik odaklı uygulamaya yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Son olarak Signal, mesaj biçimlendirme özelliğini test ediyor.

Signal, mesaj biçimlendirme özelliğini test ediyor!

Signal her ne kadar WhatsApp’ı bırakanların tercihi olsa da, uygulama ne yazık ki halen rakibi karşısında pek çok eksiklik içeriyor. Bunlardan birisi de mesaj biçimlendirme özelliğiydi. Ancak AndroidHeadlines’ın haberine göre en son yayımlanan Android güncellemesi ile Signal, bu özellik üzerinde çalışmaya başladı.

Signal’ın 6.24.1 sürümlü Beta güncellemesinde fark edilen yeni biçimlendirme özelliği, bir mesajı göndermeden önce tamamını veya belirli kısımlarını seçerek kalınlaştırma, italik yapma, üstünü çizme, monospace yazı tipine çevirme ve spoiler işaretlemeyi mümkün kılıyor.

İlginizi Çekebilir – WhatsApp, yıllardır beklenen özelliği nihayet getiriyor: Test etmeye başladı!

  • Kalınlaştırma: Mesajdaki herhangi bir kısmı vurgulamak istiyorsanız kalınlaştırmayı kullanabilirsiniz.
  • İtalik yapma: Mesajın hafifçe sağa eğilimli olmasını istiyorsanız kullanabilirsiniz.
  • Üstüne çizme: Yazdığınız mesaj artık geçerli değilse veya iptal olan bir şeyden bahsediyorsanız kullanabilirsiniz.
  • Monospace: Yazı karakterlerinin arasında biraz boşluk olmasını istiyorsanız kullanabilirsiniz.
  • Spoiler: Bir mesajın tıklanmadığı taktirde görünmemesini istiyorsanız bunu kullanabilirsiniz. Örneğin bir dizide geçen sahneden bahsediyorsanız, karşıdaki kişinin heyecanını kaçırmamak için kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yeni özelliği kullanmak ise oldukça basit. Biçimlendirmek istediğiniz kısmın üzerine basılı tutarak seçenekleri görüntüleyebilirsiniz. Öte yandan özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise bilinmiyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz