WhatsApp, yıllardır beklenen özelliği nihayet getiriyor: Test etmeye başladı!

0

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcıya sahip WhatsApp, kolaylık sunma amacıyla her geçen gün yeni özelliklerle donatılmaya devam ediyor. Son olarak uygulama, birden fazla hesap kullananlar için bir özellik alıyor. İşte WhatsApp’ın yeni Çoklu Hesap özelliği…

WhatsApp’ın yeni Çoklu Hesap özelliği nedir?

WhatsApp, hayatımzın bir parçası haline geldi. Kimi zaman iş, kimi zaman da kişisel konuşmalar için kullanıyoruz. Bazı kişiler ise bu konuşmaları ayırmak istiyor ancak uygulama, tek bir telefonda sadece bir hesaba izin verdiği için bu pek mümkün görünmüyordu. WhatsApp’ın yeni özelliği ise buna bir çözüm getiriyor.

WhatsApp Çoklu Hesap özelliği

WhatsApp, yeni Çoklu Hesap özelliğini test etmeye başladı. WABetaInfo’nun paylaştığı habere göre bu özellik, WhatsApp Business beta kullanıcılarına Android 2.23.13.5 sürümü ile sunuldu.

İlginizi Çekebilir – WhatsApp, Android’de baştan aşağı değişiyor! İşte ilk görüntüler

Yeni özellik sayesinde artık tek bir telefonda, her bir SIM kart için ayrı ayrı hesap oluşturabilir ve bu hesaplar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Aynı zamanda mesaj gönderebilir, alabilir ve her işlevi kullanabilirsiniz.

Şu anda WhatsApp Business Beta kullanıcılarının erişebildiği Çoklu Hesap özelliğinin herkese sunulup sunulmayacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak tahminler, yalnızca Business hesabının erişebileceği yönünde. Bunu yakın zamanda hep birlikte göreceğiz.

WhatsApp Çoklu Hesap özelliği

Bunun yanı sıra WhatsApp, yeni arayüz için de çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, uygulama arayüzünü Google’ın hayatımıza soktuğu Material You 3 konseptine göre yeniden tasarlıyor. Emoji Klavyesi de bu konsept kapsamında güncelleniyor. Artık emojiler, GIF’ler ve etiketler şeklinde üç tane sekme olacak. Bu sekmeler de kapsül şeklinde olacak.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? WhatsApp’ın yeni Çoklu Hesap özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz