Snapchat’ten geri vites: Ücretli özelliğini herkese açtı!

0

Snapchat; TikTok, Instagram ve X yarışında geri planda kalmak istemiyor. Geçtiğimiz haftalarda ücretli Snapchat+ abonelerine yönelik sunulan bazı özellikler, artık tüm kullanıcılara açılmış durumda. Bu yeniliklerin başında karanlık mod seçeneğinin Snapchat uygulamasında dağıtıma çıkması oldu.

Snapchat karanlık mod herkese açıldı; para kazanma dönemi başladı

Popüler uygulama, artık Snapchat+ aboneliğine ihtiyaç duymadan tüm Android kullanıcıları için karanlık modu dağıtıma çıkarıyor. Snapchat, Android cihazlarda karanlık mod erişimini yalnızca ödeme yapan Snapchat+ aboneleriyle kısıtlıyordu. Ancak karanlık mod için bu ödeme duvarı kaldırıldı.

Snapchat’in destek sayfasında hala karanlık moda erken erişim için abonelik gerektiği belirtilse de, kullanıcılar bu özelliğin ücretsiz olarak kullanılabildiğini dile getiriyor.

İlginizi Çekebilir – Nokia, popüler cihazı için Android 13 güncellemesi dağıtmaya başladı!

Öte yandan Snapchat, ücretli abonelik sisteminin 4 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını ifade ediyor. Aylık 75 TL karşılığında yeni özellikler sunan bu program, ayrıca şirketin kendi Snapchat My AI botuna erişim imkanı veriyor.

Snapchat ayrıca belirli pazarları hedef alan bir başka özelliğiyle AR yeteneklerini geliştiriyor. AR odaklı efekt ve filtreler geliştiren kullanıcıları teşvik etmek için çeşitli ödemeler yapılacak. Şirketin açıklamasına göre kullanıcıları, geliştirdikleri filtreler sayesinde ayda 7200 dolara kadar ödeme alabilecek.

Program şu anda yaklaşık 40 ülkedeki mevcut (Türkiye dahil değil) ve Lens Studio içerik oluşturucularına açık olacak. Bilmeyenler için Lens Studio, kullanıcıların Snapchat’te kullanılabilecek artırılmış gerçeklik efektleri oluşturmasına olanak tanıyan bir uygulama. Instagram filtreleri veya TikTok’un efektleriyle rekabet etmeyi amaçlıyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz