Sony, bir modeli için Android 14 güncellemesi yayınladı!

0

Teknoloji devi Google, mobil işletim sistemi Android’in en son sürümü Android 14 ‘ü geçtiğimiz aylarda kullanıma sundu. Güncelleme alan ilk akıllı telefonlar ise tahmin edebileceğiniz gibi Pixel modelleri oldu. Tabii bu sırada diğer markalar da boş durmadı.

Xiaomi, Vivo ve OnePlus gibi şirketler de kendi modellerine Android 14 vermek için çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Bu markalardan birisi olan Sony ise kısa süre önce bir modeli için Android 14 güncellemesi yayınladı.

Sony Xperia 1V için Android 14 güncellemesi yayında!

Android 14, pek çok yeniliği beraberinde getiriyor. Tabii yeni özellikler bir yana aynı zamanda güvenlik için de önemli değişiklikler mevcut. Şimdiye kadar birkaç model Android 14 güncellemesi aldı. Son olarak bu modeller arasına Sony Xperia 1V de dahil oldu.

Sony Xperia 1V için Android 14 güncellemesi yayında!

Android 14, Sony Xperia 1V modeli için birkaç tane yenilik getirdi. Bunlar sırasıyla cihazınızı kaybettiğiniz durumda devreye girecek Cihazımı Bul, telefonunuzdaki dosyayı kablosuz olarak Windows bilgisayar ile paylaşabilme ve kilit ekranı kısayollarını özelleştirebilme.

İlginizi Çekebilir – Android 14 QPR1 Beta 2.2 güncellemesi yayınlandı: Onlarca hata çözüldü!

Sony, bu güncellemeyi şöyle açıkladı:

“Yıllık Android güncelleme sezonu burada! Uzun zamandır beklenen Android 14, her türlü güncelleme ve eğlenceyle size çekici yeni özellikler getiriyor. Buna bayılacaksınız! Artık Android 14 ile kulaklığınız gibi bir cihazı kaybederseniz Cihazımı Bul uygulamasını kullanarak onu bulabilirsiniz.

Yeni ve geliştirilmiş Yakın Paylaşım özelliğiyle Xperia cihazınız ile Windows bilgisayarınız arasında dosya ve fotoğraf paylaşın. Kilit ekranınız için daha fazla kısayol özelleştirme seçeneği de eklendi. Ve her zaman olduğu gibi Android, eğlence cephesindeki gelişmeleri sürdürüyor!”

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz