Spotify, Twitter’ın yolundan: Ücretsiz müzik dinlemek işkence olacak

0

Spotify’ın bir süredir abonelik planlarını gözden geçirdiğini biliyoruz. Daha fazla kullanıcıyı Premium aboneliklere yöneltmek isteyen Spotify, son olarak ücretsiz kullanıcılarına yönelik bazı özellikleri kısıtladı. Temel oynatma kontrollerine için yapılan değişiklikler, Android uygulamasında görülmeye başlandı.

Spotify, ücretsiz kullanıcıların oynatma kontrollerini kısıtlıyor

Spotify’da Premium aboneliklere yükseltmeyen kullanıcılar artık şarkıları tekrarlayamayacak, geri saramayacak veya belirli bölümlere atlayamayacak. Ayrıca şarkı listesindeki önceki şarkılara geri dönemeyecek ve çalma listesinin sırasını özelleştiremeyecek. Ücretsiz kullanıcılar, dinleme geçmişine dayalı olarak oluşturulan “Akıllı Karıştırma” ile şarkı dinleyebilecek.

Uygulama içi temel oynatma kontrollerin sınırlandırılması ve şarkı listesine yönelik yeni kısıtlamalar getirilmesi kullanıcıları tedirgin ediyor. Ücretsiz kullanıcıların belirli şarkıların arasında reklam dinlediğini de göz ardı etmemek lazım.

İlginizi Çekebilir – Android için son Spotify güncellemesini yüklemeyin! İşte sebebi

Spotify’ın amacı Premium’a yönelik ilgi uyandırmak olsa da, sert sınırlamalar kullanıcıların tepkisini çekmiş durumda. YouTube Music gibi rakipler hala ücretsiz kullanıcılara parçaları tekrarlamadan şarkı dinlemelerine izin veriyor.

Öte yandan Spotify’ın bir süredir “Supremium” adında yeni bir abonelik katmanı üzerinde çalıştığı da biliniyor. HiFi ses desteğini sunacağı belirtilen bu katmanın fiyatı ise çok daha pahalı olacak.

Temel kontrollere yönelik değişiklikler, Android uygulamasında görülmeye başlanmış durumda. Kullanıcıların bu duruma nasıl tepki vereceğini yakında göreceğiz.

Peki sizler Spotify ücretsiz kısıtlamaları konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz