Android için son Spotify güncellemesini yüklemeyin! İşte sebebi

0

Android’deki Spotify uygulamasına yapılan yeni bir güncelleme, kullanıcılardan büyük şikayet alıyor. Buna göre güncelleme sonrasında uygulamada çökme sorunları yaşanıyor. Şikayetlerin çoğu beta test programına kayıtlı sürümden gelse de, kararlı sürümde de çökmeler yaşandığı bildirildi.

Android’deki yeni Spotify güncellemesi çökme sorunları yaşatıyor

Popüler müzik ve podcast uygulaması Spotify, yeni bir sorunla karşı karşıya. Uygulamanın Android sürümünde arka arkaya çökmeler yaşandığı bildirildi. Sorunun, Spotify 8.8.60 (beta) ve 8.8.58 (kararlı) sürümlerini etkilediği ve uygulamanın açılmasını engellediği ifade edildi.

spotify çökme

Uygulamada yaşanan çökme sorunları başlıca Google Play Store’dan beta testine katılan Android kullanıcılarını etkiliyor gibi görünüyor. Standart sürümü indiren pek çok kullanıcı için çökme sorunlarının yaşanmadığı aktarıldı.

İlginizi Çekebilir – Sevilen bilgisayar oyunu Android’e geliyor!

Güncellemeyi kurduktan sonra uygulamanın çökmesiyle karşı karşıya kalan beta kullanıcıları, sorunlarını bildirmek için sosyal medyada çok sayıda eleştiri paylaştı. Buna göre Spotify uygulaması, başlatma sonrasında hemen çöküyor.

Ancak ilginç şekilde beta programına kaydolmuş kullanıcılar, Spotify uygulamasını Android Auto’da çalıştırmayı başardı. Yani çökmeler yalnızca Android cihazda yaşanıyor gibi görünüyor.

Spotify beta programına kayıtlıysanız, geçici bir çözüm olarak, betadan ayrılmayı deneyebilirsiniz. Ardından Spotify’ı kaldırabilir ve Play Store’dan uygulamanın kararlı sürümünü yeniden yükleyebilirsiniz. Bu çözüm, Spotify’ın yayınlayacağı yeni sürüme kadar uygulamayı kullanmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca Android uygulama durduruldu hatası nasıl çözülür başlıklı yazımıza giderek olası çözümleri deneyebilirsiniz.

Peki siz Spotify çökme konusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz