Threads’i kullanan neredeyse kimse kalmadı!

0

Twitter’ın yerini alması amacıyla geliştirilen Threads, son raporlara göre kullanıcı tabanını ve etkileşim seviyesini korumakta zorlanıyor. Platform etkileyici bir başlangıç yaparak 150 milyon kullanıcıya ulaşmış olsa da, günlük aktif kullanıcı sayısında ve etkileşimde yarı yarıya düşüş yaşadı.

Android’de Threads kullanım oranı yarılandı

Similarweb tarafından yayınlanan rapor, Threads’in şimdiye kadar en çok 49 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığını ortaya koydu. Ancak sadece bir hafta içinde bu sayı önemli ölçüde düşerek 23,6 milyon kullanıcıya kadar geriledi. Bu, Twitter’ın aktif kullanıcı sayısının yalnızca yüzde 20’sini temsil ediyor.

Threads’in bu kadar hızlı düşüş yaşamasının birçok neden bulunuyor. Ancak en büyük faktörlerden biri Threads’in Avrupa’da kullanılamaması ve kullanıcı tabanını sınırlaması olabilir gibi görünüyor. Ayrıca birçok kullanıcı platformun “amaçsız” olduğunu söylüyor.

Threads Android’de nasıl kullanılır? Türkiye’de açık mı?

Threads’in ortalama kullanım süresi tanıtıldığı hafta 21 dakika ile başladı. Ancak bu etkileşim keskin bir düşüş yaşayarak 6 dakikaya kadar geriledi. Threads’in en çok ilgi gördüğü günlerde ise Twitter’ın aktif kullanıcı sayısı neredeyse değişmeyerek sadece yüzde 4 azaldı. Instagram’ın mevcut kullanıcı tabanından yararlanan Threads, mesajlaşma gibi hala birçok temel özelliğe sahip değil.

Bu durumun Instagram’ı etkilemediğini belirtelim. Son raporlara göre Instagram, yaklaşık yüzde 40’lık kullanıcı sadakat oranıyla bu konuda birinci olmaya devam ediyor.

Instagram CEO’su Mosseri ayrıca, Threads için gelişmiş arama ve trendlerin yakında geleceğini söyledi. Ek olarak Threads, birden çok hesap için destek, yalnızca tanıdığınız kişileri gösterecek kronolojik sırada bir ana sayfa akışı, hashtag desteği ve gönderileri düzenleme yeteneği sözü de verdi.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz