Threads, kimsenin beklemediği şekilde geri dönüyor!

0

Geçtiğimiz yılın son döneminde X ve Threads arasında beklenmedik durumlar yaşandı. Neredeyse kimsenin kullanmadığı düşünülen Threads’in 2024’e güçlü şekilde girdiği, X’in ise kullanıcı kaybettiği ifade edildi. 2024 yılı itibarıyla Threads kullanımı yeniden artmış durumda.

Threads kullanımları 2024’te arttı

Geçtiğimiz Temmuz ayında Meta tarafından mesajlaşma odaklı Instagram uygulaması olarak piyasaya sürülen Threads; Twitter’a karşı kısa sürede 100 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaştı. Ancak daha sonra kullanım oranı ve geçirilen süre hızla düştü.

Yeni veriler ise Threads’in yeniden ivme kazandığını gösteriyor. Aralık ayında iOS ve Android’de 28 milyondan fazla indirilen Threads; Ağustos ayından bu yana ilk kez en çok indirilen ilk 10 uygulama arasına girmeyi başardı. Meta CEO’su Mark Zuckerberg ise uygulamanın yeniden 100 milyon kullanıcıya ulaştığını belirtti.

İlginizi Çekebilir – Nokia resmen iptal edildi! HMD devri başlıyor

Threads’in yeniden canlanması, uygulama deneyimini geliştirmek için Meta tarafından kısa süre önce kullanıma sunulan özelliklerle bağlantılı görünüyor. En büyük güncellemelerden biri olacak doğrudan mesajlaşma desteğinin de yakında açılacağını hatırlatalım.

X ise Aralık’tan bu yana düşüş yaşamasıyla merak uyandırdı. Uygulamanın, Aralık ayında sadece 9 milyon indirme elde ettiği belirtildi. X, yeni indirilen uygulamalar arasında 36. sırada boy gösterdi.

Elon Musk’ın liderliğiyle tartışma konusu haline gelen X, yeni özelliklerin paralı şekilde Premium kullanıcılarına sunulmasıyla eleştiriliyor. Metin tabanlı sosyal medya yarışının 2024’te hızlanacağını düşünüyoruz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz