TikTok, Twitter ve Instagram’ın yerini almak istiyor!

0

Elon Musk’ın yönetimi altında onlarca değişikliğe giden Twitter, bu süreçte birçok yeni rakip kazandı. Son olarak bu yarışa TikTok da dahil olacak gibi görünüyor. Kısa video platformu, yeni bir metin tabanlı gönderi özelliği geliştirerek platformda video yerine yazı paylaşmayı mümkün kılacak.

TikTok metin gönderisi paylaşma nasıl yapılır?

ShiftDelete.Net’te yer alan habere göre, TikTok metin gönderi özelliği, tweet atmaya benzer şekilde 2500 karaktere kadar yazı içeriği paylaşmasına olanak tanıyor. Platform ayrıca metin gönderilerini zenginleştirmek için arka plan, ses, konum etiketleri ve hashtag desteği sunuyor. Bu özellik, TikTok kullanıcılarına bir video oluşturmak zorunda kalmadan düşüncelerini, hikayelerini veya başından geçenleri anlatmalarını sağlıyor.

Metin gönderilerinin kullanıma sunulma zamanı da oldukça dikkat çekiyor. Geçtiğimiz gün Twitter logosunu değiştiren ve platformda kargaşaya yol açan Musk, rakiplerinde hareketliliğe sebep olmuştu. TikTok da bunu fırsata çevirerek yazı tabanlı gönderi özelliğini erişime açtı.

Android için en iyi Twitter alternatifi uygulamalar

TikTok metin tabanlı gönderi özelliği şu anda küresel olarak dağıtıma çıktı. Android ve iOS kullanıcıları artık sadece yazı paylaşarak platfromda düşüncelerini dile getirebilecek.

TikTok’un kullanıcı tabanının her geçen büyüdüğünü ve son birkaç yılda özellikle gençler arasında popülerlik patlaması yaşadı. Uygulama 2022’de aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştı.

Öte yandan Twitter’ın bir başka rakibi olan Mastodon, Musk’ın şirketi devralmasından bu yana oldukça hızlı büyüdü. Meta’nın sahibi olduğu Instagram ise yazı tabanlı Threads uygulamasıyla bu alana giriş yaptı.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz