TikTok, YouTube’u bitirmeye geliyor! 60 dakika ve dahası

0

TikTok, bir süredir video süresini uzatmak için çalışmalar yürütüyor. Şirketin son testleri ise kullanıcıların 60 dakikaya kadar video yüklemesine olanak sağlayacak gibi duruyor. Bu, YouTube ile doğrudan rekabet etmek istediğini gösteriyor.

TikTok, YouTube benzeri uzun video desteği alıyor

Şirket tarafından doğrulanan iddialar, bazı kullanıcılar için açılmış durumda. Yani seçili TikTok kullanıcıları, artık bir saat uzunluğunda videolar yayınlama seçeneğine sahip olacak. Genellikle 15 saniye veya daha kısa videolarıyla ünlü olan platform, son birkaç yıldır zaman sınırlarını kademeli olarak arttırdı.

TikTok; daha uzun videolar ile yemek pişirme, ürün incelemeleri ve eğitim gibi farklı alanlarda daha kapsamlı içerikler sunmak istiyor. Bu da YouTube’un yıllardır devam eden popülerliğini kırabileceğini gösteriyor.

Android 15 ile gelecek 10 özellik! Pil sağlığından uydu ile iletişime birçok özellik geliyor

Öte yandan şirket bir süre önce televizyon kanallarıyla anlaşarak platforma uzun içerikler getirdi. Peacock’ta yayınlanan birkaç dizi bölümünü TikTok videoları olarak yayınladı. Ancak bir saatlik video desteği sayesinde programlar artık tek parça olarak yayınlanabilir.

Daha uzun videolar, aynı zamanda çok parçalı hikaye anlatımı için de uygun görünüyor. İçerik oluşturucuları genellikle TikTok’ta kısa klipler oluşturuyor. Ancak bir saatlik video desteği, daha fazla hikayenin anlatılmasını sağlayabilir.

TikTok kısa videolarından vazgeçmese de, daha uzun videolar ile kullanıcı deneyimini geliştirmeyi amaçlıyor. Yine de şu anda dünya genelinde sınırlı sayıda TikTok kullanıcısının bir saatlik videolar yayınlayabildiğini hatırlatalım.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz