Twitter Android’de baştan aşağı değişti! Artık tweet olmayacak

0

Twitter’ın X olarak yeniden markalaşması hızla devam ediyor. Bir süre önce Twitter.com’da logo değişikliğine giden ve şirket hesabını @X ile değiştiren Elon Musk, nihayet Android uygulamasını da güncelledi. Son güncelleme kapsamında uygulamanın ismi “X” olarak değiştirildi ve “tweet” ifadesi yerine “gönderi” kullanılmaya başlandı.

Twitter Android uygulaması güncellendi: Tweet gitti, gönderi geldi

X markası ilk olarak bu hafta başında Android için Twitter uygulamasında ortaya çıktı. Değişiklikler 10.1.0-beta.1 sürümü kapsamında paylaşıldı. Buna göre uygulamada artık sadece “X” ismi olacak ve simgesi de X harfiyle değiştirildi.

Logo değişikliğinin yanı sıra tweet ifadesi de uygulamada kaldırıldı. Buna göre uygulama genelinde “post” (gönderi) olarak değiştirildi. Bu değişiklik, “Tweetler” sekmesinin artık “Gönderiler” haline dönüştüğü profil sayfasında görülebiliyor.

TikTok, Twitter ve Instagram’ın yerini almak istiyor!

Uygulamanın paket adı ise hala com.twitter.android olarak sunuluyor. Ancak yeni bir paket adı için Play Store’da tamamen yeni bir uygulama yayınlamanması gerekiyor. Bu da Elon Musk’ın, yeniden markalaşma konusunda kademeli çalışmak istediğini gösteriyor.

Öte yandan uygulama için karanlık mod varsayılan arayüz haline getirildi. Koyu mavi “Dim” karanlık modu hala mevcut olsa da, varsayılan mod çok daha siyah olan “Lights out” teması olacak.

Elon Musk, Twitter’ın ikonik markasını silmeye devam ederken, beta sürümün yakında kararlı sürüm için de çıkması bekleniyor. Twitter’ın on yılı aşkın bir süre sonra hem görsel hem de kültürel olarak değişime uğraması platform için büyük bir değişim.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz