WhatsApp, Android kullanıcılarını uyardı! Son bir hafta…

0

WhatsApp, geçtiğimiz ay destek listesini güncelleyerek birçok modelde çalışmayı durduracağını açıkladı. Kullanıcılara gönderilen son duyuruda ise Ekim ayından itibaren bazı cihazların destek dışında kalacağını söylüyor.

WhatsApp bu Android sürümlerine desteği kesiyor

WhatsApp, 24 Ekim’den itibaren 5.0 Lollipop’tan daha eski Android sürümlerini çalıştıran cihazları desteklemeyeceğini doğruladı. Bu da Galaxy Note 3 ve Galaxy S4 gibi telefonların WhatsApp’a erişimini kaybedeceği anlamına geliyor.

Bu Galaxy modellerinin her ikisi de 2013 yılında görücüye çıktı. Ancak Android 5.0 Lollipop’tan sonra yazılım güncellemesi almadıkları için WhatsApp desteğini yitirdi. Desteklenmeyen cihazlarda uygulamanın açılmayacağını belirtmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir – WhatsApp hesaplarında önemli değişiklik! Artık mavi olacak

Galaxy S5 ve Galaxy Note 4 gibi Android 6.0 Marshmallow veya daha yeni sürüme güncellenebilen Android cihazlarının WhatsApp çalıştırmaya devam edeceğini hatırlatalım. Ancak bu modeller için de desteğin önümüzdeki yıl sonlanması mümkün.

Telefonunuz bu durumdan etkileniyorsa, mesajlaşabilmek için uygulamanızı güncellemeniz gerekiyor. Ancak cihazınızda 24 Ekim’den itibaren hatırlatmalar görmeye başlayacaksınız. Bu tarihten sonra uygulama, eski Android sürümlerini kullanan Android modellerinde çalışmayacak.

Bu hamle, WhatsApp’ın geliştirme çabalarını güncel işletim sistemlerine odaklama çabalarının bir parçası. Bununla birlikte eski Android sahiplerinin WhatsApp’a erişimlerini kaybetmemek için önümüzdeki haftadan itibaren yeni bir telefona geçiş yapması gerekiyor.

Peki siz WhatsApp destek kesilmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz