Son saatler: Bir Android sürümü için daha WhatsApp desteği sonlanıyor!

1

Meta, dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için önemli yenilikler geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan eski Android sürümlerine olan desteği yavaş yavaş sonlandırmaya da devam ediyor. Son olarak Android 5 sürümü artık WhatsApp güncellemelerinden mahrum kalacak. İşte ayrıntılar…

Android 5 için WhatsApp desteği sonlanıyor!

Telefonumuzdaki uygulamalar, her geçen gün farklı özelliklere kavuşuyor. Fakat bu özellikler, yazılım sürümü düşük bazı cihazlarda güvenlik açığı gibi önemli durumlara yol açabiliyor. Bu durumda ise geliştirici, desteği sonlandırmayı tercih ediyor.

Android 5 için WhatsApp desteği sonlanıyor!

WhatsApp, 24 Ekim tarihinden itibaren Android 5.0 veya daha eski sürüm çalıştıran Android akıllı telefonlarda artık güncelleme almayacak. Bununla beraber iOS 12 veya daha eski sürüme sahip iPhone’lar için de yazılım desteği sonlanıyor.

İlginizi Çekebilir – WhatsApp’ta güvenlik iki katına çıkıyor: Artık bu bilgi gizlenebilecek!

Desteğin kesilmesi, söz konusu sürümleri kullanan akıllı telefonların WhatsApp için yeni güncelleme almayacağı anlamına geliyor. Yani ne yeni özellik gelecek ne de güvenlik yaması. Tabii uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzun Android sürümünü öğrenebilmek için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • 1. Adım: Ayarlar uygulamasını açın.
  • 2. Adım: Telefon/Cihaz Hakkında > Yazılım bölümüne ulaşın.
  • 3. Adım: Buradan Android sürümünü öğrenebilirsiniz.

Telefonunuz, Android veya iOS sürümünün eski olması nedeniyle artık güncelleme almayacaksa yeni bir akıllı telefona geçmekten başka bir çareniz yok gibi görünüyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz