WhatsApp bombayı patlattı: Çoklu hesap dönemi başlıyor!

0

WhatsApp yıllardır beklenen çoklu hesap özelliğini test etmeye başladı. Android için WhatsApp Beta’da görülen yeni özellik, kullanıcıların aynı akıllı telefona birden fazla hesap eklemelerine ve bu hesaplar arasında geçiş yapmalarına olanak tanıyor.

WhatsApp Android için çoklu hesap desteği alıyor

Android için son WhatsApp Beta 2.23.17.8 sürümünde görülen çoklu hesap desteği, WhatsApp kullanımını kolaylaştırıyor. Yeni özellik, Ayarlar’dan kullanıcıların farklı bir telefon numarasıyla ikinci bir WhatsApp hesabı eklemelerine olanak tanıyor.

WhatsApp çoklu hesap

Beta kullanıcıları tarafından paylaşılan bilgiye göre bu özellik ile birlikte kullanıcılar, Ayarlar’daki QR kodunun yanında bir ok simgesi görmeye başladı. Buna dokunulduğunda ise birincil hesabı gösteren bir açılır pencere ve “Hesap Ekle” seçeneği yer alıyor. Kullanıcılar bu menüden farklı bir telefon numarası ekleyebilir ve istediği zaman geçiş yapabilir.

İlginizi Çekebilir – WhatsApp’a unutkanlar için harika bir özellik geliyor!

Tek cihazda birden fazla WhatsApp hesabı kullanma desteği, özellikle iş ve kişisel sohbetlerini ayırmak isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Hesap değiştirici sayesinde cihaza bağlı her hesabın profil fotoğrafını, telefon numarasını ve kullanıcı adını görmek mümkün. Son mesajlar da bağlantılı hesaplar arasında senkronize ediliyor.

Bildiğiniz üzere şu anda WhatsApp, tek bir cihazda yalnızca bir hesap kullanılmasına izin veriyor. Kullanıcılar ikinci hesabı eklemek için WhatsApp’ın üçüncü taraf uygulamalarını (WhatsApp Plus gibi) kullanmak zorunda kalıyordu. Yeni çoklu hesap özelliği ise farklı hesaplara erişmenin basit bir yolunu sağlayacak.

Bu özellik şimdilik Android için belirli beta kullanıcılarıyla sınırlı. WhatsApp’ın kararlı sürümünde kullanıma sunulmadan önce, önümüzdeki haftalarda daha yaygın şekilde dağıtılması bekleniyor.

Peki siz WhatsApp çoklu hesap desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz