WhatsApp’a unutkanlar için harika bir özellik geliyor!

0

WhatsApp, gruplara yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Son değişiklik ile birlikte Android için WhatsApp Beta kullanıcıları, gruplar için sesli ve görüntülü aramaları önceden planlama seçeneğine sahip oldu. Şu anda 2.22.17.12 Android sürümü için test edilen bu özellik, iş grupları için faydalı olacak gibi duruyor.

WhatsApp grupları sesli/görüntülü arama planlama özelliği alıyor

Android beta test kullanıcıları, grup sohbetine sesli veya görüntülü arama planlaması yapabiliyor. Gruplarda görünen tarih ve saat özelliği sayesinde toplantıları önceden planlamak mümkün oluyor. Ayrıca toplantıyı ayarlayan kişi, arama için bir konu da belirleyebiliyor.

Grupta bir görüşme planlanması halinde, bu işlem otomatik olarak tüm katılımcıların görebileceği yeni bir etkinlik oluşturuyor. WhatsApp ayrıca tüm grup üyelerine planlanan görüşmenin başlamasından 15 dakika önce bir hatırlatıcı bildirim gönderiyor.

İlginizi Çekebilir – Google Mesajlar’dan WhatsApp’a rakip olacak iki önemli yenilik!

Popüler mesajlaşma uygulamasının bu özelliği, grup tartışmalarının planlanmasını ve koordinasyonunu geliştirmeyi amaçlıyor. Özellikle iş amaçlı kullanılan grupların hızlı bir şekilde toplanmasını ve toplantıyı kaçırma olasılığını en aza indirmeyi sağlıyor.

Grup görüşmesi planlama özelliği, WhatsApp’ın mevcut görüntülü/sesli görüşme özelliklerine dayanıyor. Ancak yeni özellik hala geliştirilme aşamasında ve kullanıcı geri bildirimlerine göre kararlı sürüme sunulacak.

WhatsApp’ın ayrıca bir süredir daha büyük boyutta dosya paylaşımı, sohbet içi anketler, katılımcı sayısını genişletme gibi gruplar için önemli yenilikler aldığını belirtmek gerekiyor. Planlanmış grup görüşmesi de uygulamanın iletişim yeteneklerini artırma hedefinin bir parçası.

Peki siz WhatsApp grupları için arama planlama yeniliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz