WhatsApp’ın saç baş yoldurtan hatası nihayet çözülüyor!

1

WhatsApp, Android’de önemli sorunlara neden olan kamera sorununu nihayet çözdü. Android beta uygulamasında görülen hata, kameranın açılmaması veya açarken uygulamadan atmasıyla sonuçlanıyordu.

WhatsApp yeni güncellemeyle kamera sorununu giderdi

Popüler mesajlaşma uygulamasının beta kullanıcıları, 2.24.2.20 sürümünde son birkaç haftadır kamerayı açmaya çalışırken hatalar yaşıyordu. Kamera açılmıyor ve kullanıcılara telefonlarını yeniden başlatmalarını tavsiye eden bir mesaj gösteriyordu. Ancak uygulamayı yeniden başlatmak sorunu çözmüyordu.

Bu kamera hatası, beta kullanıcılarının sohbetlerde veya durumlarda fotoğraf/video çekip paylaşmasını engelliyordu. Kullanıcılardaki hataları fark eden WhatsApp, nihayet düzeltme yayınladı.

İlginizi Çekebilir – 10 dakika şarjla saatlerce kullanım sunacak OnePlus Buds 3’ün özellikleri ortaya çıktı!

Teknoloji devi özellikle kamera hatasını hedef alan 2.24.2.21 sürümünü devreye aldı. Sürüm notlarında ise güncellemenin kameranın açılmasını engelleyen sorunun çözüldüğüne dikkat çekildi.

Güncelleme ayrıca kullanıcıların Bluetooth ile yakındaki WhatsApp uygulamalarına 2 GB’a kadar dosya iletebileceği bir özellik de sunuyor. Bu destek sayesinde internetin yavaş olduğu ortamlarda kolayca dosya paylaşımı yapabileceksiniz.

Bu hamle, Android’deki WhatsApp kullanıcıları arasında dosya alışverişini kolaylaştırabilir. Ancak Google ve Samsung’un yakın zamanda “Quick Share” markası altında birleşmesi, bu özelliğin önemini sorgulatıyor.

Beta sürümünde otomatik güncellemeyi etkinleştirmiş olan kullanıcılar, son paketi yükleyerek WhatsApp kamera sorununu çözebilir. iOS’ta böyle bir hata yaşanmadığının altını çizmek gerekiyor.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

  1. WhatsApp’ta bir sorun daha var androidde, eski bir Xiaomi kullanıyordum WhatsApp’ta ekranı kaldırırken kasıp epey yukarılara kayıyordu, yeni sıfır Samsung telefona geçtim bunda da aynı hata var.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz