WhatsApp’ta iki önemli tasarım değişikliği! Artık böyle görünecek

0

WhatsApp, beta uygulamasında iki yeni tasarım değişikliğini test etmeye başladı. Bu değişikliklerden biri Ayarlar ekranını, diğeri ise mesajlaşma ekranını etkileyecek. Android ve iOS için yürütülen testlerde yeni animasyonlar yer alması gözlerden kaçmadı.

WhatsApp Ayarlar ve animasyonları için tasarım yeniliği

İlk olarak WhatsApp, mesajlaşma sırasında sesli ve görüntülü arama modları arasında geçiş yaparken yeni bir animasyon alacak. Kullanıcılar sohbet sırasında sağ altta yer alan mikrofon simgesine dokunarak ses ve video modu arasında geçiş yapabilecek.

Güncelleme ayrıca ses ve video modu arasında geçiş yaparken görünen aracı da yeniden tasarladı. Yeni tasarımın, Google tarafından sağlanan Material 3 tasarımını takip ettiği görülüyor.

İlginizi Çekebilir – Google, Play Store’dan temizlik uygulamalarını kaldırıyor!

Yeni animasyona ek olarak WhatsApp, sohbette görünen aramalar için de yeni bir tasarıma gidiyor. Artık bir arama cevapsız kaldığında, sona erdiğinde veya susturulduğunda daha fazla ayrıntı gösterilecek. Kullanıcılar “Rahatsız Etmeyin” gibi notlar paylaşacak.

Bunların haricinde Ayarlar ekranı da bir dizi yenilik alıyor. Kullanıcılar, uygulamanın üst çubuğunda profil fotoğraflarını gösteren ve ayarlara yönlendiren yeni bir simge fark etti. Bu bölüm “Siz” olarak etiketleniyor ve gizlilik, kişiler ve kullanıcı profili gibi temel özelliklere yer veriyor.

whatsapp tasarım

Profil fotoğrafının üzerinde yer alan kişisel QR kodu, profilinizi hızlı şekilde paylaşmanızı sağlıyor. “Hesap” gibi uygulamanın diğer bölümleri de yenilenmiş simgelere sahip.

Peki siz WhatsApp tasarım değişiklikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz