WhatsApp’a temassız dosya paylaşma seçeneği geliyor!

0

WhatsApp, yeni bir beta güncellemesiyle Bluetooth üzerinden dosya paylaşma özelliğini devreye aldı. Bu, Android’de Quick Share ve iOS’ta AirDrop’tan bağımsız olarak, uygulama içerisinde yakındaki kişilere dosya paylaşmanızı mümkün kılacak.

WhatsApp uygulamasından 2 GB’a kadar dosya paylaşma mümkün oluyor

Android için WhatsApp beta 2.24.2.20 sürümünde, kullanıcıların Bluetooth ile yakındaki WhatsApp uygulamalarına 2 GB’a kadar dosya iletebileceği bir özellik yer aldı. Bu özellik sayesinde internetin yavaş olduğu zamanlarda kolayca dosya paylaşımı yapabileceksiniz.

Paylaşım başlatmak için her iki tarafın da uygulama içinde “Dosyaları Paylaş” bölümünü açması ve aktarım tamamlanana kadar açık tutması gerekiyor. WhatsApp, paylaşımın gizlilik için uçtan uca şifrelenmiş olarak yapıldığının altını çiziyor.

İlginizi Çekebilir – Google’dan dev hizmet! Artık mesajlarınızı Bard’a yazdırın

Bu hamle, Android’deki WhatsApp kullanıcıları arasında dosya alışverişini kolaylaştırabilir. Ancak Google ve Samsung’un yakın zamanda “Quick Share” markası altında birleşmesi, bu özelliğin varlığını sorgulatıyor. Yakındakilerle Paylaş özelliğinin yerini alacak Quick Share; Android telefonlar, Chromebook’lar ve Windows cihazları arasında dosya aktarımı vadediyor.

Platformlar arası standart olarak konumlandırılan Quick Share ve WhatsApp’ın Bluetooth dosya aktarımı kullanıcılar açısından kafa karışıklığı yaratabilir. Ancak iOS’a da genişlemesi halinde, iPhone ve Android cihazlar arasında WhatsApp’tan dosya paylaşmak mümkün olabilir.

WhatsApp, kullanıcı tabanını birbirine bağlamak için yeni yollar aramaya devam ediyor. Bakalım Bluetooth paylaşım desteği ne zaman kararlı sürüme gelecek.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz