WhatsApp’ta ücretli mavi tik dönemi başlıyor!

0

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Hindistan’da katıldığı bir toplantı sonrasında WhatsApp’a eklenecek özellikleri ele aldı. İşletme hesaplarına yönelik iki büyük yenilik duyuran Zuckerberg, Meta Verified ile WhatsApp işletmeleri için hesap doğrulama döneminin başladığını söyledi. Ayrıca işletmeler doğrudan WhatsApp üzerinden ödeme alabilecek.

WhatsApp Business için hesap doğrulama ve ödeme hizmeti genişliyor

Hindistan’da başlatılacak ilk testler, WhatsApp Business hesaplarını etkileyecek. İlk büyük eklenti, işletmelerin doğrudan sohbet içerisinde özelleştirilmiş deneyimler oluşturmasına olanak tanıyan WhatsApp Flows olacak. Flows sayesinde şirketler, kullanıcılara farklı hizmetler sunmak için özelleştirilebilir menüler ve formlar sunabilecek.

Hindistan’a özel olarak sunulan WhatsApp’ta ödeme yapma hizmeti de geliştirilecek. Kullanıcılar artık WhatsApp üzerinden sepete ürün ekleyebilecek ve banka / kredi kartlarını ve diğer ödeme yöntemlerini doğrudan sohbet sırasında kullanabilecek.

İlginizi Çekebilir – WhatsApp’ta artık 32 kişiyle birden konuşabileceksiniz!

Ayrıca WhatsApp, işletmelerin kimliklerini doğrulamaları için Meta Verified hizmetini devreye alıyor. Bu sisteme kaydolan işletmeler, mavi tik ve öncelikli destek alacak. Doğrulanmış profiller ayrıca arama yoluyla keşfedilebilen özel sayfalar oluşturabilecek. Müşterilere daha fazla hizmet verilebilmesi için çok cihazlı erişim de mümkün olacak.

Öte yandan WhatsApp, Kanallar özelliğini Türkiye’de erişime açtı. Futboldan haber kanallarına kadar birçok içeriği barındıracak bu özellik, büyük markalardan anında bilgi almanızı sağlayacak. Teknolojide son gelişmeleri takip etmek ve anında haberdar olmak için ShiftDelete.Net kanalına katılmayı unutmayın.

Kanallar haricinde diğer özelliklerin ilk aşamada sadece Hindistan’da erişilebilir olacağını hatırlatmak gerekiyor. Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz