WhatsApp’ta artık 32 kişiyle birden konuşabileceksiniz!

0

WhatsApp, kalabalık şekilde görüntülü grup araması yapmayı mümkün kılacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Şu anda grup aramalarına tek seferde maksimum 15 kişiye kadar katılım sağlanabiliyor. Yeni özellik ile bu sayı iki katına çıkarak 32 kişiye kadar katılımları destekleyecek.

WhatsApp grup aramaları 32 kişiye kadar katılımcı destekleyecek

WhatsApp, tek bir aramada daha fazla katılımcıya izin vermek için grup arama özelliğini geliştiriyor. Popüler mesajlaşma uygulaması, grup aramasında maksimum katılımcı sayısını 32’ye çıkaracak bir güncelleme üzerinde çalışıyor.

WhatsApp’ta ilk kez grup aramaları özelliği duyurulduğunda 7 kişiye kadar destek sağlanıyordu. Ardından bu sayı 15’e çıktı ve nihayet 32’ye kadar yükselecek gibi duruyor. Android için WhatsApp betanın son sürümünde, artık kullanıcıların tek seferde 32 kişiyi aramaya davet edebileceği aktarıldı.

İlginizi Çekebilir – WhatsApp’ta artık numarasını bilmediğiniz kişilerle de konuşabilirsiniz!

Bu genişletilmiş grup arama özelliği, şu anda beta kullanıcıları tarafından test ediliyor. Ancak WhatsApp’ın önümüzdeki haftalarda kararlı sürüme de getirmek istediğini biliyoruz.

Öte yandan WhatsApp, uçtan uca şifrelenmiş mesajlar için “otomatik güvenlik kodu doğrulama” özelliği üzerinde çalışıyor. Belirli beta kullanıcılarıyla test aşamasında olan bu özellik, konuşmaların daha güvenli olmasını sağlayacak. Herhangi bir kullanıcı girişi olmadan, güvenlik kodu bağlantılarını otomatik doğrulayacak.

WhatsApp, birkaç ay önce duyurduğu’ ‘Kanallar’ özelliğini tüm dünyada kullanıma açtı. ShiftDelete.Net ailesi olarak bizim de katıldığımız bu platformda en güncel haberleri ShiftDelete.Net WhatsApp kanalı aracılığıyla takip edebilirsiniz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz