WhatsApp “nihayet” dedirtecek iki özelliği birden alıyor!

0

WhatsApp, Android için beta sürümünde ekran paylaşımı özelliğini test ediyor. Mesajlaşma uygulamasına eklenecek bu destek, Zoom ve Telegram gibi popüler görüntülü sohbet hizmetlerine benzer şekilde, kullanıcıların sohbetler sırasında ekranlarını paylaşmalarına olanak tanıyacak. Ayrıca alt gezinme çubuğunda da bazı tasarım değişikliklerine gidildi.

WhatsApp için ekran paylaşımı desteği yolda

WABetaInfo’nun raporlarına göre, Android için WhatsApp 2.23.11.19 Beta sürümünde ekran paylaşma özelliği tespit edildi. Çağrı menüsünde yer alan bu özellik, kullanıcıların sohbet sırasında ekran paylaşımı başlatmasına imkan tanıyor.

Ancak WhatsApp, ekran paylaşımını başlatmadan önce kullanıcılara bir sorumluluk reddi beyanı gösteriyor. Bu beyanda, karşı taraftaki kullanıcıların ekranda görüntülenen içeriğe erişebileceği ve fotoğraf/video çekebileceği uyarısı yapılıyor.

WhatsApp, siz uyurken mesajlarınızı mı okuyor?

Kullanıcılar şartı kabul ettikten sonra, görüntülü sohbet sırasında ekranlarını paylaşabilir. Özellik, cihazın tamamını kaydedeceği için bildirimlerin de görünebileceğini unutmamak gerekiyor.

Henüz beta aşamasında olduğu için ekran paylaşımı tüm kullanıcılarda çalışmayabilir. Ayrıca paylaşılan ekranı görüntüleyebilen katılımcı sayısında sınırlamalar da olabilir.

YouTube video

Ek olarak WhatsApp, alt gezinme çubuğunda küçük değişiklikler yaptı. Bazı düğmelerin yeri değiştiği ve ekran kaydetme butonunun eklendiği görüldü. Beta sürümünü test etmek isterseniz Google Play Store’dan WhatsApp Beta programına kaydolabilirsiniz.

WhatsApp’ın bir süredir Topluluklar gibi mesajlaşma deneyimini geliştirecek özellikler üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bu özellik sayesinde platform, farklı grupları tek bir kategoride birleştiriyor ve sohbet etme deneyimini artırıyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz