WhatsApp’ın Android arayüzü yenilendi! İşte yeni tasarım

0

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcıya sahip anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her geçen gün daha da kullanışlı bir arayüzle karşımıza çıkıyor. Tabii bu da kullanıcı deneyimini artırıyor. Bugün ise WhatsApp, Android telefonlarda emoji klavyesi için değişikliğe gitti.

WhatsApp’ın emoji klavyesi yenileniyor! (Android)

WhatsApp ile ilgili içerikler hazırlayan WABetaInfo ekibi tarafından paylaşılan bir habere göre emoji klavyesi yenileniyor. Yenilenmiş tasarım, WhatsApp’ın yakın zamanda Android için yayımlanan beta güncellemesinde fark edildi.

WhatsApp emoji klavyesi yenileniyor!

Yenilenmiş emoji klavyesine yakından baktığımızda, üst tarafa kapsül şeklinde emojiler, GIF’ler ve etiketler şeklinde üç tane sekme geldiğini görüyoruz. Birbirleriyle birleşik olan bu sekmeler, daha önce klavyenin alt tarafındaydı.

Discord ve Telegram’ın popüler özelliği WhatsApp’a geliyor!

Yenilenmiş emoji klavyesinin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Şu anlık sadece beta kullanıcıları erişebiliyor ve geliştirilmesi sona ermiş gibi görünse de, halen ufak tefek değişiklikler yapılabilir. Yakın zamanda herkesin kullanıma sunulması bekleniyor.

Sesli durum özelliği

Öte yandan WhatsApp, yenilenmiş emoji klavyesinin yanı sıra, yakın zamanda sesli durum özelliğini Android için kullanıma sundu. Bu özellik, durum üzerinden ses paylaşabilmenizi sağlıyor. Bu ses maksimum 30 saniye olabiliyor ancak yakın zamanda bu sürenin artması bekleniyor.

WhatsApp'ın emoji klavyesi yenileniyor!

Ayrıca ses kaydını paylaşmadan önce dinleyebileceğinizi de belirtelim. Buna ek olarak durumunuzu görebilecek herkese veya sadece belirlediğiniz kişilerin görmesini de sağlayabilirsiniz. Sesli durum özelliği şu anda herkesin kullanımına sunuldu. Durum paylaşma sayfasındayken sağ alt köşedeki mikrofon butonuna tıklayarak kayıt alabilirsiniz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? WhatsApp emoji klavyesi için geliştirilen yeni arayüzü nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz