Discord ve Telegram’ın popüler özelliği WhatsApp’a geliyor!

0

WhatsApp, Android beta sürümü için heyecan verici yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik, kullanıcıların uygulama içinde yeni kanalları keşfetmelerine izin vererek daha sosyal bir ortam sağlayacak. Yakın zamanda duyurulan WhatsApp kanal özelliği, birden fazla grubun tek çatı altında buluşmasını sağlıyor. Bu özellik ise yeni kanalları aramayı mümkün kılacak.

WhatsApp, arama üzerinden kanal keşfetmenizi sağlayacak

Popüler mesajlaşma platformu, filtreler ve arama seçenekleri üzerinden kullanıcıların ilgi alanlarına göre yeni kanallar bulmasını amaçlıyor. WABetaInfo’nun raporlarına göre WhatsApp, kanalları aramak için özel bir arama bölümü sağlayacak. Bu bölüm, kullanıcıların belirli kanal adlarını girerek istenen içeriği bulmasını kolaylaştıracak.

Arama sürecini daha da kolaylaştırmak için WhatsApp çeşitli filtrelemelere yer verecek. Son eklenenler, popülerlik ve alfabetik sıra şeklinde olacak filtreleme, kullanıcıların arama sonuçlarını sıralamasına yardımcı olacak.

WhatsApp “nihayet” dedirtecek iki özelliği birden alıyor!

WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmek için yeni özellikler almaya devam ediyor. Örneğin, geçtiğimiz ay ortaya çıkan raporlar platformun Twitter Spaces benzeri bir konuşma özelliği üzerinde çalıştığını gösterdi. Bu güncelleme, kanallardaki kullanıcı etkileşimlerini artırmayı hedefliyor.

Yeni kanal keşfetme özelliği hala geliştirme aşamasında. WhatsApp’ın, Android beta sürümünde olan test kullanıcılarına yakın zamanda sunması bekleniyor.

YouTube video

Öte yandan WhatsApp, iOS cihazlar için 23.10.76 güncellemesi ile çoklu cihaz kullanım özelliği kullanıma sunulmuş durumda. App Store’dan yapılacak güncelleme aracılığıyla iOS kullanıcıları bu özelliği kullanmaya başlayabilir.

Peki siz whatsapp kanal arama hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz