WhatsApp’ta devrim: Artık numarasını bilmediğiniz kişilerle de konuşabilirsiniz!

1

WhatsApp, beklenmedik bir desteği platforma getiriyor olabilir. Yakında yapılacak değişiklikle, kullanıcılar diğer sohbet uygulamalarındaki mesajları doğrudan WhatsApp arayüzünde görebilecek. WhatsApp için üçüncü parti mesaj desteği şu anda beta programında test ediliyor.

WhatsApp, diğer uygulamalardan mesaj almanıza izin verecek

Üçüncü taraf mesaj desteği, Androidi için WhatsApp Beta arayüzünde görülen yeni bir bölümle fark edildi. Şu anda kullanılabilir olmasa da, “Üçüncü Taraf Sohbetler” başlığını içermesi, platformun niyetini belli ediyor.

Bu, WhatsApp’ın kendi ekosistemi dışındaki mesajlaşma hizmetleriyle entegre olmasını sağlayacak. Facebook Messenger başta olmak üzere Google Mesajlar ve hatta Telegram gibi uygulamalardaki mesajlarınızı bu bölümde görebileceksiniz. Ancak yanıt vermenize izin verip vermeyeceği belirsiz.

İlginizi Çekebilir – Google Play’de sahte uygulama terörü!

Yeni özellik dikkat çekici olsa da, Avrupa Birliği düzenlemelerinin bir sonucu gibi görünüyor. Meta, Dijital Piyasalar Yasası (DMA) kapsamında tekel şirketlerden biri olarak belirlendi. Bu da platformlarının diğer uygulamalar ile daha fazla entegre olmasına kapı araladı.

WhatsApp’ta üçüncü taraf sohbetlere izin vermek, Meta’nın DMA kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmede önemli bir rol oynayacak gibi duruyor.

Üçüncü taraf mesaj entegrasyonunun WhatsApp’ta nasıl çalışacağı konusunda bazı önemli sorular bulunuyor. Uçtan uça şifreli bir hizmet olarak, diğer uygulamalar ile aynı korumaları nasıl sunacağı belirsiz. Ayrıca bu özelliğin sadece AB’de yayınlanma ihtimali de bulunuyor.

Peki siz WhatsApp üçüncü parti mesaj desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz