WhatsApp gruplarında istediğiniz gibi mesaj atamayacaksınız!

0

WhatsApp, gruplar için oldukça önemli bir yenilik alıyor. Android uygulamasının beta sürümünde görülen yeni özellik, gruba gönderilen mesajların “yönetici incelemesinden” geçeceğini gösteriyor. Bu, yöneticilerin grupta daha fazla kontrol sağlamasına olanak tanıyacak. Ayrıca diğer üyelerin de bir mesaja dahil olmasını sağlayacak.

WhatsApp grup mesajları, yönetici incelemesinden geçecek

WABetaInfo’dan gelen yeni bilgilere göre yönetici incelemesi ile gruplardaki denetim artacak. Bu özellik, grup üyelerinin belirli mesajları grup yöneticisine bildirmesini sağlayacak. Bir üyenin mesajı rapor etmesi durumunda, yöneticinin mesajı gözden geçirme ve mesajı kaldırma yetkisi olacak.

Bir mesaj, yöneticinin onayından geçemezse gruptaki herkes için silinebilecek. Silinen mesaj ise -şu anda olduğu gibi- “Bu mesaj yönetici tarafından silinmiştir” şeklinde görünecek. Ancak mesaj sahibine bildirim gidip gitmeyeceği belli değil.

WhatsApp için kritik tasarım değişikliği!

Bildirilen mesajlar, “grup bilgisi” adlı yeni bir bölüm aracılığıyla yöneticileri tarafından görülebilecek. Bu özel alan, yöneticilere bildirilen mesajları yönetmesine yardımcı olacak. Ancak bir mesajın kim tarafından bildirildiğini gösterip göstermeyeceği ise belirsiz.

Yönetici incelemesi özelliği hala geliştirme aşamasında, bu yüzden WhatsApp beta sürümüne yakın zamanda gelecektir diye düşünüyoruz.

YouTube video

Buna ek olarak şu anda WhatsApp Web’te aynı anda sohbetler arasında geçiş yapmak mümkün. Bu tasarıma benzer bir arayüz, Android tabletler için de sunulacak. Kullanıcılar, tek bir ekranda birden çok sohbeti görüntüleyip cevap yazabilecek.

Yeni özelliklerle birlikte WhatsApp, grup konusunda çok daha fazla ayar sağlamış olacak. Yönetici incelemesi özelliğini uygulayarak WhatsApp, yöneticilerin daha güvenli ve daha saygılı bir ortam sürdürmelerini sağlayarak genel grup deneyimini geliştirmeyi amaçlıyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz